Szklane parawany wannowe

0
3950

Wanna, czy prysznic? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli łazienek, które właśnie doczekały się modernizacji. I choć zarówno za jednym, jak i za drugim rozwiązaniem przemawia podobna liczba argumentów. Ale po co wybierać? Rozwiązaniem, które da nam jednocześnie możliwość długiego relaksu w wannie i wzięcia szybkiego prysznica po treningu jest parawan wannowy. Nie musi się on jednak kojarzyć z kiepskiej jakości kotarą, jak w hotelu w krajach arabskich. Nowoczesne szklane parawany wannowe to wygoda i higiena kabiny prysznicowej bez konieczności rezygnacji z wylegiwania się w wannie. W Bricoman dostępne są różne rodzaje szklanych parawanów – https://www.bricoman.pl/artykuly-sanitarne/wanny-kabiny-prysznicowe-brodziki/parawany-wannowe.

Należy go dobrać do wnętrza i rodzaju wanny

Wybór obejmuje liczbę skrzydeł – od jednego do trzech. Jednoskrzydłowy parawan to rozwiązanie dla wanien prostokątnych, gdzie miejsce do brania prysznica ograniczają nam z dwóch stron wykafelkowane ściany, a z jednej szyba. Wariacją na temat tego rozwiązania są parawany składane – pozwalają one zaoszczędzić miejsce i dać swobodne dojście do przestrzeni nad wanną. Składany parawan jest doskonałym rozwiązaniem, gdy nad wanną mamy powieszoną także suszarkę na pranie. Dwuskrzydłowe parawany są z kolei idealne w momencie, gdy marzy nam się kabina prysznicowa nie w narożniku łazienki, a na drugim końcu wanny. Otaczają ją z dwóch stron, dzięki czemu woda swobodnie spływa do wanny. Dodanie nowej funkcji do wanny jest możliwe także, gdy mamy wannę narożną. W takim wypadku możliwy jest montaż trzyszybowego parawanu wannowego. Co ważne, zmianę w łazience można przeprowadzić praktycznie w każdym momencie. Jedyny warunek to posiadanie wanny. Jeżeli zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, a jednak brakuje nam możliwości wzięcia prysznica, warto pomyśleć o dodaniu szklanego parawanu. Montaż akcesorium jest prosty, a łazienka zyska dzięki niemu nie tylko nową funkcjonalność, ale i elegancki element wystroju wnętrza.

Parawany występują nie tylko w różnych odmianach i konfiguracjach, ale także kolorach. Poza tradycyjnym, przejrzystym szkłem, w naszej łazience może znaleźć się np. parawan w ciemnym kolorze. Takie rozwiązanie doda łazience nie tylko możliwości praktyczne, ale i stanie się ważnym elementem dekorującym wnętrze. Parawany wannowe to ponadto rozwiązania bardzo praktyczne. Wykonane są z trwałych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości. Pozwalają także na całkowitą odmianę łazienki w jedno popołudnie, ponieważ montaż nie jest skomplikowany. Jest to także rozwiązanie bardzo higieniczne w przeciwieństwie do kotar, które należy systematycznie czyścić lub prać i suszyć po każdym użyciu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ