Jakie zalety ma podtynkowa bateria prysznicowa?

0
1143
podtynkowa bateria prysznicowa

Nie trudno zauważyć, że obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o łazienkę, jest podtynkowa bateria prysznicowa. Zyskuje ona coraz więcej zwolenników, zarówno pośród projektantów wnętrz, instalatorów, jak również wśród inwestorów indywidualnych. Tym, co je wyróżnia na tle innych tego typu artykułów, jest innowacyjny, minimalistyczny charakter oraz większe możliwości, jeżeli chodzi o aranżację łazienki. Bateria prysznicowa podtynkowa ma wiele zalet. Co musimy o nich wiedzieć?

Jak właściwie wybrać baterię prysznicową podtynkową?

Oczywiście, kiedy wybierana jest przez nas bateria prysznicowa podtynkowa, to koniecznie musimy kierować się wyglądem, ponieważ powinna ona pasować do całej aranżacji naszej łazienki. Jednakże przy tym nie możemy oczywiście zapomnieć o funkcjonalności baterii i o tym, jak właściwie ma wyglądać nasza przestrzeń przeznaczona do kąpieli. Zatem koniecznie musimy dobrze przemyśleć, czy jeżeli mamy wannę, to potrzebny nam będzie tylko wylot wannowy czy też potrzebujemy również natrysku ręcznego bądź deszczowni. W zależności od tego musimy wybrać baterię jedno-, dwu- lub trzyfunkcyjną. Jeżeli bateria zostanie już przez nas wybrana oraz zamontowana to trudno będzie ją później wymienić bez konieczności rozkuwania ścian, co może być przecież bardzo kłopotliwe. Podtynkowa bateria prysznicowa umożliwia nam każdą konfigurację i montaż elementów w miejscach, które wydają się nam najwygodniejsze.

Zalety podtynkowej baterii prysznicowej

Przede wszystkim, ogromnym atutem, który cechuje baterie podtynkowe, jest ich niezwykle modny, efektowny oraz designerski wygląd, który bez wątpienia wpisze się w styl każdej łazienki. Jednakże zdecydowanie najlepiej będą się one prezentowały we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, gdzie znajduje się prosta armatura, a klimat pomieszczenia jest stosowany. Ponadto, łazienka, która wyposażona została w taką właśnie baterię, nie tylko doskonale się prezentuje, ale też jest praktyczna w używaniu. Gwarantuje ona oszczędność miejsca, dlatego też warto zdecydować się na nią, jeżeli mamy małą łazienkę. Całość baterii umieszczana jest zawsze w ścianie, przez co widoczna jest tylko rozeta maskująca oraz dźwignia z regulatorem ciepła – zimnej oraz ciepłej wody. Nie możemy również zapomnieć o tym, że posiadanie baterii prysznicowej podtynkowej jest bardzo wygodne oraz funkcjonalne. Wykorzystanie takiej armatury w łazience sprawi, że będziemy mogli naszą łazienkę urządzić oryginalnie oraz niepowtarzalnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ