Dlaczego warto zdecydować się na kabinę prysznicową na wymiar?

0
713

Kabiny prysznicowe są nieodzownymi elementami wyposażenia wielu łazienek. Po prostu zastępują lub uzupełniają wannę, dając możliwość brania szybkiego prysznica lub wręcz przeciwnie – relaksowania się pod strumieniem płynącym z deszczownicy. Czy jednak warto sięgać po te, które przygotowywane są na wymiar? Popatrzmy!

Jaka powinna być kabina prysznicowa?

Zacznijmy od tego, jakie cechy powinna mieć idealna kabina prysznicowa. W pierwszej kolejności musi być komfortowa, co oznacza, że każdy użytkownik powinien czuć się w niej w pełni swobodnie. Musi być na tyle duża, aby można było swobodnie się w niej obrócić czy sięgnąć po kosmetyki. W wielu domach musi być też miejscem, które pomieści w sobie dodatkowe akcesoria, takie jak choćby uchwyt i siedzisko dla osoby starszej.

Aby nie obijać się łokciami o ścianki kabiny prysznicowej albo o znajdujące się w niej wyposażenie, należy bezwzględnie zaopatrzyć się w taką, która posiada odpowiednią wielkość. Tylko wówczas pozwoli na zachowanie komfortu i sprawi, że będziemy chcieli ją wykorzystywać.

Jednak nie tylko wielkość ma znaczenie. Idealna kabina prysznicowa powinna być dobrze wyposażona, ale też musi prezentować się ładnie. Powinna zostać dopasowana do wyglądu całego pomieszczenia w taki sposób, aby idealnie współgrała z pozostałymi elementami czy meblami. Ważny jest oczywiście także typ kabiny, który decyduje o tym, w jaki sposób zostanie zamontowana (na brodziku czy bez).

Wielkość, która nie zawsze nam pasuje

Kabiny prysznicowe oferowane w klasycznych sklepach mają różnorodne wielkości: małe, średnie lub duże. O tym, ile dokładnie będzie w nich miejsca, decydują jednak nie tylko wymiary, ale też kształt szkła. Może on sprawić, że z pozoru mała kabina będzie bardzo komfortowa podczas kąpieli, a jednocześnie nie zajmie całego środka łazienki.

Jeśli jednak nie możesz dopasować dla siebie idealnej wielkości kabiny, rozwiązanie na wymiar jest właśnie dla ciebie. Dzięki temu będziesz mógł zaprojektować swoją łazienkę tak, aby nie pozostała w niej żadna zbędna luka, ale też, abyś nie obijał się o meble i akcesoria. To skuteczny sposób na to, aby nawet najbardziej nietypowe rozmiary i kształty mogły zostać urzeczywistnione.

Kabina prysznicowa na wymiar sprawdzi się zarówno w wyjątkowo małej, jak i w bardzo dużej łazience. W tej, która nie jest zbyt obszerna, pomoże zachować optymalną ilość miejsca pośrodku. Z kolei w tej, która ma duże rozmiary, pozwoli na zachowanie jak największego komfortu podczas każdej kąpieli.

Kabina we wnęce

Być może twoja łazienka ma nietypowy kształt i chciałbyś ją jak najlepiej zagospodarować. W takim przypadku również świetnie sprawdzą się kabiny na wymiar, ponieważ pozwolą ci między innymi na wykorzystanie wnęk albo innych narzuconych z góry rozwiązań. W szczególności cenione są w tym względzie kabiny walk-in, które łatwo można dopasować do różnych, niewielkich nawet zagłębień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ