Płytki podłogowe do łazienek designerskich – przegląd najciekawszych trendów estetycznych

0
794
Płytki podłogowe do łazienek designerskich

Łazienka to pomieszczenie, które warto aranżować, wkładając w to wyjątkowo dużo wysiłku. Wynika to oczywiście z samej funkcji tego pomieszczenia – które powinno oddziaływać relaksująco na przebywające wewnątrz osoby. Odpowiednio dobrany wystrój, armatura łazienkowa oraz płytki podłogowe to prosty sposób, by spotęgować uczucie relaksu i komfortu odczuwane w czasie codziennych kąpieli. Poniżej skupiamy się na tematyce płytek podłogowych – podpowiadamy jakie trendy estetyczne są obecnie w modzie oraz z których inspiracji warto skorzystać, jeśli zależy ci na stworzeniu wyjątkowego, domowego spa.

Płytki płytkom nierówne – czyli o kształtach i nietypowych rozmiarach dostępnych płytek podłogowych

Przyjęło się, że płytki łazienkowe mają kształt kwadratowy lub co najwyżej prostokątny. Te uniwersalne kształty ułatwiają obliczenie całkowitego rozmiaru oraz dopasowanie do powierzchni podłogi w twojej łazience. Pod tym względem, jest to duże ułatwienie praktyczne, które pozwala na szybsze ukończenie aranżacji podłogi.

My jednak proponujemy, by zrezygnować z tych konwencjonalnych rozwiązań oraz sięgnąć po płytki większych rozmiarów – których długość krawędzi będzie wynosić nawet 100 cm lub więcej. Płytki takie są trudniejsze w montażu, jednak wywoływany przez nie efekt estetyczny jest niepodrabialny. Przede wszystkim – płytki takie stwarzają wrażenie zupełnie jednolitej powierzchni. Dodatkowo powiększają optycznie dane pomieszczenie, a od ich powierzchni odbijają się promienie świetlne. W rezultacie twoja łazienka stanie się nie tylko ładniejsza, ale również jaśniejsza i optycznie większa.

Drugim polecanym rozwiązaniem jest sięgnięcie po płytki podłogowe o nietypowych kształtach. Wśród wielu dostępnych, szczególnie warto rozważyć możliwość zakupu płytek sześciobocznych, które ustawione obok siebie tworzą struktury imitujące plaster miodu. Uzyskany za ich pomocą efekt estetyczny jest niezwykle interesujący oraz awangardowy. Stworzona w ten sposób aranżacja wzbudza skojarzenia organiczne, co pasuje oczywiście do samego charakteru pomieszczenia, jakim jest łazienka.

Płytki podłogowe niczym dzieło sztuki – czyli jak zmienić łazienkę w „galerię”

Świat sztuki wysokiej (w tym sztuk plastycznych) zawsze był ważnym źródłem inspiracji dla aranżatorów wnętrz. Dotyczy to także projektantów zajmujących się tworzeniem ozdobnych deseni i wzorów umieszczanych na powierzchni płytek. Nie powinno więc dziwić, że wśród dostępnych modeli znajdziesz także te, które zostały zainspirowane przez nowoczesne style plastyczne lub posługują się elementami ich estetyki.

Zacznijmy od wskazania na płytki podłogowe pokryte pstrokatymi motywami kolorystycznymi. Często są one „kropkowane” lub pokryte nieregularnymi „maźnięciami”, przedstawiającymi rozmaite barwy. Płytki takie świetnie sprawdzają się w łazienkach zaaranżowanych w jasnych tonacjach, do których wprowadzają nieco humoru i energii.

Drugą ważną inspiracją są płytki impresjonistyczne – pokryte delikatnie stopniowanymi smugami kolorystycznymi. Płytki takie idealnie pasują do rozmaitych aranżacji łazienkowych, za każdym razem podkreślając relaksującą atmosferę tego pomieszczenia. Warto ustawiać je nie tylko na podłodze, ale także na ścianach, aby uzyskać maksymalny efekt aranżacyjny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ