Mieszkanie w stylu skandynawskim

0
4017
Mieszkanie w stylu skandynawskim

Coraz więcej osób marzy o mieszkaniu w stylu skandynawskim. Moda na tego typu styl przybyła do nas z północy i wydaje się, iż zagościła u nas na dobre. Zatem na czym polega ten styl i jak wyglądają takie mieszkania?

Należy mieć świadomość, iż styl skandynawski to przede wszystkim jasne barwy. To również prostota i minimalizm, a także przestronne wnętrza. Jeżeli nie przeszkadzają nam te wszystkie wymagania, to oznacza, iż jest to styl dla nas. Zatem w jaki sposób urządzić nasze mieszkanie w stylu skandynawskim?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć pracę od wymiany podłóg w całym mieszkaniu. Jeżeli pragniemy być wierni stylowi skandynawskiemu powinniśmy mieć świadomość, iż podłogi muszą być drewniane. Najlepiej zakupić panele, choć ich kolory mogą być różne. W przypadku tego stylu najlepiej sprawdzą się jasne barwy, choć powinniśmy mieć świadomość, iż nie są tak łatwe do utrzymania.

Kolejną poważną zmianą w naszym mieszkaniu są meble. Powinny być one utrzymane w jasnych barwach tak, aby idealnie pasowały do reszty. Dzięki temu możemy stworzyć w naszym domu bardzo przyjemny klimat.

Istotny jest także kolor ścian. Warto wybierać jasne, naturalne kolory. W oknach zamiast ciężkich zasłon powinniśmy powiesić delikatne rolety. Jeżeli już koniecznie musimy mieć firany, warto aby były wykonane z delikatnych, jasnych materiałów.

Niewiele osób ma tego świadomość, jednak w stylu skandynawskim istotne są także dodatki. Jeżeli pragniemy urządzić we wspomnianym stylu swoje mieszkanie, powinniśmy dużą uwagę zwrócić na elementy wyposażenia wnętrz takie jak między innymi poduszki. Warto zakupić jasne poszewki, przykładowo wykonane z naturalnych tkanin takich jak wełna oraz len, a także bawełna. Takie dodatki możemy umieścić na fotelach oraz sofach, a także w sypialni.

Jeżeli kochamy naturalne kolory i dobrze czujemy się w otoczeniu jasnych kolorów, powinniśmy zdecydować się na mieszkanie w stylu skandynawskim. Dzięki temu nasz dom stanie się bardziej przestronny i będziemy mieli ochotę w nim przebywać.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ