Zrób to sam, czyli sposoby na nudę w domu dla dzieci!

0
42
sposoby na nudę w domu dla dzieci

Już niedługo czeka Cię kolejne, wolne popołudnie z kilkulatkiem, a Ty nie masz pomysłu, jak spędzić ten czas kreatywnie? Mamy dla Ciebie dobrą informację. Już za chwilę przekażemy Ci garść świetnych pomysłów na to, jak zabawić dzieci i bawić się przy tym doskonale. Zrób to sam z dzieckiem? Oto lista kreatywnych pomysłów na wyśmienite DIY!

Kreatywne popołudnie z dzieckiem – zrób to sam!

Twoje dziecko prawdopodobnie uwielbia majsterkować. Jeśli nie w pojedynkę, to na pewno z rodzicem uda mu się zrobić coś ekstra z domowych rzeczy, które macie pod ręką. Przygotowując takie kreatywne zabawy szybko zorientujesz się, w jakim kierunku uzdolnione jest Twoje dziecko, ale przede wszystkim też skorzystasz z możliwości, jakie daje Ci ten poradnik.

Co możesz robić z dzieckiem w wolne popołudnie, by zabawa była kreatywna?

 Wybierz puste opakowania po różnych, domowych produktach. To mogą być pudełka plastikowe, kartoniki, nakrętki, czy też drobiazgi, które w domu są już bezużyteczne, a warto zrobić z nich coś kreatywnego. Z tych właśnie śmieci stwórz z dziećmi robota, który nauczy maluchy, jak nie marnować produktów po różnych rzeczach. Taki stworek z pewnością spędzi z Wami wiele kolejnych dni, a co ważne nauczy życia w zgodzie z ekologią. Po więcej inspiracji zajrzyj na Blog zrób to sam!

Oryginalne pomysły na zabawy z dzieckiem na podwórku!

Kreatywnie może być również na świeżym powietrzu. Przygotuj kolorową kredę, jak również duże kartki i flamastry. Zacznij rysować z dzieckiem piękne malowidła, dzięki którym rozwiniesz u dziecka zdolności manualne. Im więcej rozmaitych malowideł tym więcej frajdy dla Ciebie oraz dla dziecka. 

To jednak nie wszystkie propozycje na kreatywne zabawy. Wręcz dzieciom wiaderka i wspólnie pozbierajcie dary jesieni, wiosny lub lata, w zależności od tego, w jakiej porze roku urządzacie zabawę. Zbierajcie tak długo, aż wiaderka wypełnią się różnymi ciekawymi drobiazgami. Teraz za pomocą kartki i kleju wykonajcie wspaniałe obrazki, będące pamiątką po tej świetnej zabawie. 

Prawda, że bawiliście się świetnie? Czas na wspólnie spędzony podwieczorek!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ