Jaki oczyszczacz powietrza sprawdzi się w domowej przestrzeni?

0
235

Powietrze dobrej jakości to coś, na czym szczególnie zależy. Niestety nie mamy zbyt dużego wpływu na to, czym oddychamy poza domem – w dużych miastach smog jest częstym zjawiskiem. Mamy jednak możliwość zadbać o warunki, jakie panują w naszych domach. W takim przypadku oczyszczacz powietrza okazuje się nieocenioną pomocą! Sprawdź, czym kierować się podczas jego wyboru!

Czy warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Zanim zdecydujesz się kupić swój pierwszy oczyszczacz powietrza, musisz zrozumieć, dlaczego urządzenie to zyskuje tak dużą popularność. Jak zostało już wspomniane – warunki panujące poza naszym domem nie zawsze są odpowiednie dla nas i naszego zdrowia. Poza miastem powietrze jest znacznie czystsze od tego, z którym spotykamy się w mieście, jednak wciąż nie jest idealne. Pełno w nim alergenów i innych zanieczyszczeń, których wolelibyśmy przecież unikać.

Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się kupić oczyszczacz powietrza do domu czy miejsca pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć warunki dla nas optymalne i to bez większego wysiłku. Musimy jedynie wybrać odpowiednie ustawienia i pozwolić urządzeniu działać!

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Jedną z wielu zalet oczyszcza powietrza, jest pomoc w pozbywaniu się alergenów. Niektóre osoby są na nie szczególnie wyczulone. Alergicy nierzadko narzekają na skutki kontaktu z nimi – mogą być to problemy z oddychaniem czy inne objawy, które widoczne są ciele. Przy odpowiednim korzystaniu z oczyszczacza, komfort życia może znacząco wzrosnąć. Dlaczego? Urządzenie wyłapuje znaczną ilość pyłków, pleśni, roztoczy i zanieczyszczeń, które powodują występowanie alergii. To także doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt. Dobrej jakości oczyszczacz poradzi sobie również z sierścią naszych pupili!

Czy znasz już oczyszczacze powietrza Samsung?

W ofercie marki Samsung również nie brakuje takich urządzeń jak oczyszczacze powietrza. Nie da się ukryć, że sprzęty z tej kategorii przyciągają uwagę nawet swoim wyglądem! Idealnie pasują do wystroju większości wnętrz ze względu na ponadczasowy design projektów.

Ale wygląd to nie wszystko, ponieważ liczą się przede wszystkim możliwości, jakie może zaoferować nam taki oczyszczacz. Wielu użytkowników wybiera przede wszystkim modele z laserowym czujnikiem stężenia pyłu, który jest w stanie wykrywać cząsteczki o wielkości mniejszej niż 1,0 ㎛, ale też inne zanieczyszczenia w formie gazów.

Pomocne okazuje się również sterowanie sprzętem zdalnie za pomocą aplikacji SmartThings*. W ten sposób, z dowolnego miejsca z dostępem do WiFi lub sieci możemy włączyć czy wyłączyć urządzenie. Dostępne jest także programowania czasu pracy lub włączenia timera.

Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące powierzchni, na jakiej oczyszczać ma szansę wykorzystać w pełni swoje możliwości. Niektóre modele przeznaczone są do mniejszych wnętrz, podczas gdy inne sprawdzają się doskonale także na dużych metrażach.

 

* Dostępna dla urządzeń z systemem Android od wersji 8.0 lub iOS od wersji 13.0. Niezbędne jest podłączenie do sieci Wi-Fi oraz posiadanie konta Samsung. Dostępność usługi może być ograniczona w zależności od kraju.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ