Domy skandynawskie

0
2737
Domy skandynawskie

Z pewnością wiele osób marzy o podróży do Skandynawii. Tereny na dalekiej północy nie tylko przyciągają wielu turystów, ale również wielu projektantów wnętrz, którzy to właśnie ze Skandynawii czerpią swoje inspiracje. Szczególnie chętnie podziwiane są domy skandynawskie, które stanowią największą inspirację. Warto pamiętać, iż taki dom możemy mieć w Polsce. Jednak jak on powinien wyglądać?

Warto wiedzieć, iż domy skandynawskie to przede wszystkim obiekty, w których jest dużo naturalnego światła. Również są to bardzo przestronne, a jednocześnie przytulne miejsca. Zatem jeżeli pragniemy stworzyć na własnym podwórku choć namiastkę Skandynawii, nie powinniśmy zapominać o tych zasadach.

Wnętrze domu skandynawskiego powinno być jasne. Na ścianach nie powinniśmy kłaść ciężkich tapet lub ciemnych kolorów. Najlepiej, gdy utrzymane są w jasnej tonacji. Warto pamiętać także o meblach, które również powinny być przykładowo białe lub beżowe. Jeżeli decydujemy się na wprowadzenie różnego rodzaju dodatków do swojego domu, warto zadbać o to, aby były one wykonane z naturalnych tkanin. Sztuczne tkaniny w żaden sposób nie dopasują się do stylu skandynawskiego.

Nie możemy zapominać także o podłogach, które w stylu skandynawskim są bardzo ważne. Najlepiej, jeżeli będą wykonane z naturalnego drewna. Dzięki temu nasz dom będzie jednocześnie przestronny ale i ciepły. Przytulne ognisko domowe stworzy także kolor paneli, z tego powodu warto wybierać jasne odcienie.

Wnętrze domu skandynawskiego jest bardzo ważne, jednak należy także pamiętać o tym, co znajduje się na zewnątrz. Domy skandynawskie zazwyczaj pomalowane są z zewnątrz także na jasne kolory i posiadają ciemny dach. Jeżeli przykładowo nie odpowiada nam bardzo jasny kolor, warto pomalować dom na nieco ciemniejszy, dodając białe paski tak, jak to się robi w Skandynawii.

Coraz więcej osób pragnie zamieszkać w domu w stylu skandynawskim. Bardzo dużo ludzi przekonuje się do przestronnych pomieszczeń, które są jednocześnie komfortowe oraz przytulne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ