Łazienka w stylu skandynawskim

0
2822
Łazienka w stylu skandynawskim

Marzenie o pięknej łazience to z pewnością marzenie wielu z nas. Szczególnie, jeżeli jest ona małych rozmiarów i bardzo trudno jest ją umeblować. Zatem czy możemy w jakiś sposób sprawić, aby była bardziej przestronna?

W ostatnim czasie bardzo modny stał się styl skandynawski. Możemy we wspomnianym stylu urządzić praktycznie każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu. Jeżeli nasza łazienka nie jest dużych rozmiarów, także w tym wnętrzu możemy zastosować ten styl. Można by rzec, iż jest on nawet wskazany, ponieważ dzięki niemu pomieszczenia stają się bardziej przestronne.

Warto pamiętać, iż w stylu skandynawskim dominują przede wszystkim jasne kolory. Jeżeli pragniemy w takim stylu urządzić swoją łazienkę, powinna być ona utrzymana w tonacji bili lub też jasnego beżu. Jednak jeżeli będziemy wybierać meble, warto przełamać te jasne barwy przykładowo kolorem grafitowym. Tego typu meble są obecnie bardzo popularne, z tego powodu bardzo łatwo dostaniemy je w każdym salonie meblowym.

Nie możemy zapominać także o tym, iż w łazience bardzo istotne są dodatki. To one są dopełnieniem całości i doskonale oddają styl skandynawski. Jeżeli w naszej łazience mamy okno, powinniśmy pozwolić, aby do tego pomieszczenia wpadło trochę więcej światła. Dobrze jest pozbyć się ciężkich zasłon oraz firan i zastąpić je roletami. Dzięki temu pomieszczenie będzie bardziej oświetlone naturalnym światłem. Jednak jeśli nasza łazienka nie posiada okna, powinniśmy zdecydować się na delikatne sztuczne oświetlenie. Karnisze lub też lampy powinny być utrzymane w stylu minimalistycznym. Warto także zadbać o podłogę. Choć w stylu skandynawskim dominuje biel oraz szarość, na naszej podłodze może pojawić się naturalne drewno w formie paneli. Warto wybierać zwłaszcza te jaśniejsze odcienie.

Jeżeli pragniemy, aby nasza łazienka była bardziej przestronna, powinniśmy zdecydować się na urządzenie jej w stylu skandynawskim. Dzięki zastosowaniu jasnych kolorów, nasze wnętrze od razu stanie się bardziej przestronne.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ