Łóżko w stylu skandynawskim

0
3177
Łóżko w stylu skandynawskim

Sypialnia kojarzy się przede wszystkim z komfortowym snem. Łóżka w stylu skandynawskim są funkcjonalne i wygodne, duże znaczenie przy wykończeniu sypialni mają również tkaniny dekoracyjne, podkreślające wygodę sypialni.

Łóżko tradycyjne czy rozkładana sofa

Tradycyjne łóżko w stylu skandynawskim składa się z wygodnej ramy, najczęściej drewnianej, choć można spotkać również łóżka z metalowymi zagłówkami. Na ramie umieszczony jest wygodny materac, podzielony na kilka stref komfortu, co wpływa na odpoczynek w czasie snu. Materac najczęściej umieszczony jest w zdejmowanym pokrowcu, który można prać. Po przeciwnej stronie znajdują się sypialnie, w których do dyspozycji jest dużo mniejsza powierzchnia. W małych sypialniach oraz pokojach, które pełnią funkcję sypialni i pokoju dziennego, zdecydowanie lepiej sprawdzają się rozkładane sofy, które na noc zamieniają się w wygodne łóżko do spania. Podobnie jak materac powinny one posiadać zdejmowany pokrowiec, który można prać. Pokrowce można również zmieniać, dzięki czemu także sofa zmienia swój wygląd.

Tkaniny dekoracyjne

Przy aranżowaniu sypialni ważne są tkaniny dekoracyjne. Na łóżku w stylu skandynawskim nie może zabraknąć niewielkich poduszek i ciepłych koców z delikatnym wzorem. Takie dekoracyjne sprawdzą się zwłaszcza w pokoju, gdzie znajduje się rozkładana sofa. Popularne są nadruki geometryczne, utrzymane w stonowanej kolorystyce, oraz nadruki ekologiczne, np. pościel przypominająca fakturę stogu słomy. Same poduszki mogą pełnić funkcję jedynie dekoracyjną. Takie poduszki przypominają np. głowy zwierząt i są przeznaczone do pokojów dziecięcych. Mogą także mieć oryginalną fakturę, w której wykorzystuje się gęste sploty. Wówczas poduszki przypominają kłębki wełny czy duże supły, przykuwające uwagę swoim kolorem.

W stylu skandynawskim bardzo ważną rolę odgrywa faktura materiału. Gruba narzuta może mieć odcień złamanej bieli, jednak dzięki nieregularnej fakturze zyskuje na atrakcyjności. Podobne rozwiązania stosuje się w przypadku koców i narzut z wełny, które są wykorzystywane ze względu na motywy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ