Stół w stylu skandynawskim

0
2783
Stół w stylu skandynawskim

Styl skandynawski, jest wybierany przez coraz większą liczbę domowników. I choć wciąż pozostaje dość egzotycznym stylem, to nie ma co ukrywać – jego grono zwolenników wciąż rośnie. Oto kilka podpowiedzi, jak powinien wyglądać klasyczny stół w stylu skandynawskim.

Postaw na odpowiednie drewno

Jeśli chcesz posiadać w swoim domu stół w stylu skandynawskim, to koniecznie musi być on wykonany z jasnego drewna. Tak się już złożyło, że jasna kolorystyka jest dość charakterystyczna dla tego rejonu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stół ten był pomalowany. Jednak pamiętajmy, że również i tutaj w grę wchodzą bardzo jasne barwy.

Duży, znaczy lepszy

Wnętrza domów w stylu skandynawskim, są z reguły duże i przestronne. Dlatego konieczne jest wybranie takich mebli, które będą pasowały do tego typu wnętrz. Dlatego idealny „stół skandynawski”, powinien być przestronny i duży. Będzie on idealnym wypełnieniem każdego przestronnego pomieszczenia.

Postaw na kolorystykę

Powiedzieliśmy sobie co nieco o kolorystyce idealnego skandynawskiego stołu. W tym punkcie wyjaśnimy dokładniej, jak powinien być on ubarwiony. Najlepszym rozwiązaniem będzie stół, który będzie w jasnej kolorystyce – to oczywiste. Jednak definicja jasności jest dosyć ogólna. W tego typu pomieszczeniach, najlepiej sprawdzą się stoły pomalowane na kolor biały, bądź też ewentualnie szary. Należy jednak pamiętać o tym, by szarość była połączona z bardziej sympatycznymi barwami. Wtedy uzyskamy wnętrze zróżnicowane pod kątem kolorystycznym.

Prostota i nowoczesność

Stół w stylu skandynawskim, powinien być sam w sobie nowoczesny i prosty. Jedno i drugie łączą się a to oznacza, że nietrudno będzie znaleźć mebel, który będzie łączył w sobie jedną i drugą cechę. Możemy też postawić na dość specyficzne stoły kwadratowe – w miejsce rozwiązań prostokątnych.

Stół w stylu skandynawskim, powinien być oczywiście tożsamy pod względem aranżacyjnym z resztą pomieszczenia. Dopiero wtedy uzyskamy odpowiedni efekt aranżacyjny w stylu skandynawskim.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ