Wygoda i elegancja – łóżka tapicerowane

0
1510
Wygoda i elegancja - łóżka tapicerowane

Elegancja oznacza szlachetną prostotę, czyli wysoką jakość produktu – od fazy projektu, przez dobór materiałów, po wykonanie. Te elementy decydują o tym, jaki będzie efekt finalny i czy o danym modelu mebla będziemy mogli mówić, że jest elegancki oraz, co równie istotne – funkcjonalny oraz trwały. Wszystkimi wspomnianymi cechami powinny się wykazywać łóżka, które chcielibyśmy mieć w swojej sypialni. Jakie to modele?

Postaw na zdrowy sen

Problemy ze snem uznawane są dziś za zjawisko powszechne – ich występowaniu sprzyja szybkie tempo życia, stres i brak relaksu. Tu koło się zamyka – bez zdrowego snu nie ma regeneracji, stres potęguje się i… nie pozwala delektować się mocnym, kilkugodzinnym snem.

Okazuje się, że słaby sen może być też spowodowany przez dość prozaiczną, jednak istotną przyczynę – nieodpowiednio dobrane łóżko (za niskie, za wysokie, zbyt twarde lub zbyt miękkie). Wpływ na jakość snu mają nie tylko sama konstrukcja łóżka i materac, ale nawet źle dobrane kolory. Dla niektórych niekorzystne mogą się okazać barwy chłodne, dla innych z kolei – zbyt dynamiczne i wyraziste.

Jakie powinno być łóżko idealne? 

Łóżko powinno być dobrane zarówno do osób, które z niego korzystają, jak i do pokoju, w którym się ono znajdzie. Dopiero harmonia tych wszystkich elementów da nam poczucie wyciszenia, spokoju i bezpieczeństwa, co sprzyja zdrowemu wypoczynkowi.

Istnieją takie modele łóżek, które są optymalne dla wielu osób – godnymi polecenia są m.in. proste, przestronne łóżka tapicerowane w różnych rozmiarach. Popularność tego typu mebli wypoczynkowych spowodowała, że na rynku pojawia się coraz więcej ich rozmiarów – jednym z najczęściej wybieranych jest łóżko tapicerowane z materacem 140×200 – dostatecznie duże, aby można w nim było bardzo wygodnie spać, jednak niezajmujące tyle miejsca co łóżka standardowe. Łóżko 140×200 cm z powodzeniem można dostosować zarówno do sypialni, jak i pokoju młodzieżowego. Niezależnie od tego, w jakim pokoju je ustawimy – dzięki uniwersalnej, prostej formie na pewno spełni oczekiwania osób w różnym wieku.

Jedno łóżko – wiele możliwości

Dlaczego proste łóżka tapicerowane cieszą się coraz większą popularnością? Niezależnie od tego, jakim metrażem pokoju czy mieszkania dysponujemy, umiejętnie dobrane łóżko będzie się prezentowało doskonale. W każdym przypadku (szczególnie wtedy, gdy chcemy optymalnie zagospodarować przestrzeń) polecane są łóżka tapicerowane z materacem wyposażone w funkcje dodatkowe, czyli w pojemnik na pościel albo półki. Dzięki tym przestrzeniom można zaoszczędzić wiele miejsca, np. w komodzie, i tym samym zmniejszyć liczbę niezbędnych mebli w mieszkaniu.

Nie musimy się obawiać, że duże łóżko o mocnej konstrukcji i z ciężkim materacem będzie trudne w codziennym użytkowaniu – do schowka na pościel można się z łatwością dostać dzięki mechanizmowi siłowników gazowych. 

Takie modele znajdziemy m.in. w ofercie sklepu internetowego BIG Meble, który proponuje łóżka tapicerowane z materacami o różnym stopniu twardości. Łóżka z  cieszących się dużym uznaniem klientów kolekcji: Altea, Arezzo, Como, Laviano, Lucca, Modena, Monza, Trento, Milano, Torino czy Verona mają wszystkie wymienione wyżej funkcje i wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów. To m.in. drewno bukowe – w konstrukcji stelaża (podwójnego lub potrójnego) – oraz najlepsze tkaniny obiciowe w wielu wariantach i kolorach, wykazujące się dużą odpornością na uszkodzenia i trwałością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ