Taras w stylu skandynawskim

0
2648
Taras w stylu skandynawskim

Na tarasie w stylu skandynawskim rządzi przede wszystkim prostota. Można tam wypocząć w wygodnych fotelach wykonanych z rattanu lub przysiąść na niewielkim stołku, który po złożeniu nie zajmie zbyt wiele miejsca. Także na tarasie pojawiają się dekoracyjne tekstylia, a wykorzystane do jego urządzenia dodatki można wykorzystać na różne sposoby.

Miejsce do siedzenia

Taras kojarzy się z miejscem do wypoczynku, dlatego najważniejsze stają się wygodne meble do siedzenia. Na tarasie mogą się pojawić drewniane krzesła z miękkimi siedziskami i oparciami, które mogą również być składane. Popularne są całe komplety, złożone z wygodnej sofy oraz pojedynczych foteli, wykonane z rattanu czy wikliny. Siedziska takich mebli zwykle uzupełnia się o dodatkowe miękkie poduchy. Na większych tarasach można wykorzystać drewniane ławki czy zdecydować się na wygodny leżak o zaskakującym kształcie. Jeśli na tarasie pojawia się stół, to jest on wykonany z drewna. Ze względu na fakt, że na tarasie można spędzać wiele czasu, ważne stają się dodatkowe poduszki, narzuty i koce, którymi można się nakryć przy chłodnych wieczorach. Wówczas przydatne stają się również ciekawe latarnie olejowe lub lampiony wykorzystujące tea lighty.

Biel, brąz czy czerń

Dominującymi kolorami, które najczęściej rządzą na tarasie, jest naturalny brąz drewna, czerń lub biel. Przy meblach drewnianych można sięgnąć po dodatki w dowolnym kolorze, z kolei jeśli meble zostały wykończone białą farbą, wówczas najczęściej stosuje się dodatki w kolorze nasyconego brązu. Coraz popularniejsze są fotele wiszące oraz hamaki, które wykorzystywane są jako miejsce odpoczynku. Sznurkowo-drewniana konstrukcja może być uzupełniona o wygodne siedzisko w dowolnym kolorze.

Taras może się kojarzyć z miejscem, gdzie spożywa się lekki posiłek. Wtedy sprawdzą się wszelkie przenośne grille i paleniska, umożliwiające przygotowanie szybkiego posiłku. Z drugiej strony na tarasie nie może zabraknąć roślin, dlatego na popularności zyskują ozdobne donice, wiszące świeczniki i kosze, które mogą posłużyć jako osłonka na donicę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ