Kamień dekoracyjny w kuchni – czy to ma sens?

0
4973

Cegła, łupki, drewno, wzór geometryczny – modne faktury kamienia dekoracyjnego prezentują się oryginalnie i modnie, ale: czy nadają się do kuchni?

Czasy, kiedy kuchnia była jedynie miejscem przygotowania posiłków, najczęściej oddzielonym od salonu i jadalni, mamy już na szczęście za  sobą. Nowoczesna kuchnia, chętnie łączona z salonem, to miejsce integracji przy wspólnym gotowaniu i biesiadowaniu. A skoro nie chcemy już ukrywać naszej kuchni przed gośćmi, warto zadbać o jej reprezentacyjny charakter.

Ze względów praktycznych przyzwyczailiśmy się do tradycyjnych płytek ceramicznych, jednak dzięki technologicznym innowacjom, nie jest to już jedyne dostępne rozwiązanie. Nad blatem, czy nawet na całej ścianie możemy zastosować panele szklane, wodoodporną tapetę – a nawet kamień dekoracyjny. Kolekcje dedykowane do kuchni są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na kuchenne opary. Przede wszystkim jednak warto je rozważyć ze względów wizerunkowych: ciekawe faktury – naśladujące naturalną skałę, drewniane słoje czy abstrakcyjne formy geometryczne umożliwia dobranie wzoru do preferowanego stylu kuchni: https://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-do-kuchni/

Kamień dekoracyjny prezentuje się bardzo ciekawie na wyspie kuchennej lub barku, rozdzielającym strefę przygotowania posiłków od jadalni. Ten oryginalny, amerykański look na zdjęciu tytułowym, uzyskano dzięki zastosowaniu kamienia z kolekcji inspirowanej krajobrazem Gór Skalistych. Klimat Kolorado możemy z powodzeniem odtworzyć we własnym domu – naturalna faktura kamienia idealnie koresponduje z nowoczesną  zabudową modułową, tworząc przeciwwagę dla jej ascetycznego  charakteru i podkreślając przytulną atmosferę domowego ogniska.

Zwolenników stylu wielkomiejskiego, inspirowanego klimatem Nowego Yorku, zainteresować może koncepcja kuchni w stylu loftowym. W odróżnieniu od tradycyjnej, cegłą dekoracyjna jest bardzo lekka, nie obciąża ścian i dlatego może stanowić dominantę w pomieszczeniu, choć równie ciekawie wygląda w tradycyjnym kuchennym wydaniu – nad blatem. Czerwona cegła prezentuje się bardzo modnie w towarzystwie industrialnych dodatków, z kolei białą warto polecić amatorom wnętrz w wersji monochromatycznej. Jasna kuchnia wydaje się optycznie większa, jest to zatem rozwiązanie korzystne w mniejszym mieszkaniu.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ