Nowoczesne drzwi wejściowe do mieszkania z ozdobną klamką. Po jaki model warto sięgnąć?

0
1381
drzwi wejściowe

Klamka u drzwi to często jeden z jej najbardziej wyrazistych elementów. Pełni ona jednocześnie rolę funkcjonalnego elementu, który umożliwia otwieranie i zamykanie skrzydła. W tym samym czasie, ze względu na to, że wyraźnie odróżnia się od powierzchni, stanowić może element ozdobny. Zobacz zatem, jaką warto wybrać do drzwi zewnętrznych do mieszkania lub domu.

Drzwi zewnętrzne: wizytówka mieszkania

Drzwi zewnętrzne to pierwsze, co zobaczą twoi goście podczas odwiedzin. To przed nimi zatrzymają się na chwilę i będą mogli na ich podstawie wysnuć pierwsze wnioski na temat twojego domu, a czasem nawet ciebie samego. Jakie wzory i kolory lubisz? Jaki styl preferujesz? To wszystko można już wyciągnąć na ich podstawie – o ile oczywiście sam je wybierałeś, a nie zostały narzucone ci odgórnie przez dewelopera.

Jeśli jednak to ty jesteś pomysłodawcą, aby zamontować konkretne drzwi, powinieneś także zwrócić uwagę na klamkę, która się przy nich znajduje. Ona także może nieco powiedzieć o tym, jaki jesteś i stać się wizytówką mieszkania. Dlatego nie zapominaj o jej odpowiednim dopasowaniu, by podkreśliła pełen charakter całych drzwi.

Klamka czy okrągły uchwyt?

Na początek warto zadać sobie pytanie, jakiego typu klamkę można wybrać do drzwi wejściowych. Najbardziej popularne typy to klasyczna klamka z podłużnym uchwytem lub uchwyt – zazwyczaj zaokrąglony lub kwadratowy – sprawiający, że drzwi mają charakter zatrzaskowy.

Jeśli należysz do osób, które często się spieszą i rano pozostawiają wszystkich domowników śpiących, być może zatrzask będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Sprawi, że jednym “klapnięciem” zamkniesz za sobą drzwi i nie będziesz musiał fatygować się z wyciąganiem klucza. Twoi pozostali domownicy, ze względu na to, iż oni będą posiadać tradycyjną klamkę, bez problemu wydostaną się z mieszkania, jednak nikt niepowołany na pewno do niego nie wejdzie.

Z kolei jeśli obawiasz się, że przez przypadek ty albo twoje dzieci możecie zatrzasnąć sobie mieszkanie, tak, że zostaniecie na korytarzu aż do powrotu innego członka rodziny z kluczem, lepszym wyborem będzie klasyczna klamka. Dzięki niej unikniesz nieprzyjemnych konsekwencji zapominalstwa.

Nowoczesne drzwi? Nowoczesna klamka!

Pamiętaj o tym, aby niezależnie od funkcjonalności, dopasować klamkę do wyglądu drzwi. Jeśli są one nowoczesne, minimalistyczne, możesz postawić na uchwyt, który podkreśli ten charakter. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku proste, prostokątne modele. Jeśli jednak chciałbyś, aby wyróżniła się ona na tle nowoczesnego skrzydła, możesz postawić na bardziej ozdobny model. Świetnym przykładem może być lekko wyprofilowana i delikatnie rozszerzana ku końcowi klamka Infinity Cezar 72WB w kolorze patyny, dostępna pod adresem https://www.sparta.com.pl/pl/klamki. Na pewno zaprezentuje się wspaniale, ale jeśli poszukujesz jeszcze czegoś innego, zajrzyj pod wskazany adres – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ