Wnętrze we włoskim stylu – elegancko, luksusowo, ponadczasowo

0
1746
Wnętrze we włoskim stylu

Kreacje z włoskich wnętrz wyróżniają się wyjątkową elegancją. Są luksusowe, harmonijne, bez zbędnych dodatków, za to bazujące na wykonaniach najwyższej jakości. Trend na włoskie aranżacje wciąż jest na topie, choć powraca rokrocznie w nieco odmienionych odsłonach i jeszcze ciekawszych propozycjach.

Jakie elementy charakteryzują włoskie wnętrza? Które meble, lampy i dodatki będą ukoronowaniem tej stylistyki?

Bardzo ważna jakość

Włosi upodobali sobie najwyższą jakość. Widzimy ją w ich ubiorze, samochodach i we wnętrzach. Metki znanych marek i cenionych producentów są mile widziane. I nie ma znaczenia, czy chodzi o drobną dekorację, lampę, czy tkaninę, która ma się znaleźć na kanapie. Oryginalne surowce, pieczołowicie dobrane, precyzyjnie wykończone, a przy tym eleganckie i często, nie tylko ze względu na cenę, nadzwyczajnie luksusowe. To kwintesencja włoskiego stylu.

Naturalne kamienie, egzotyczne drewno, kryształowe elementy – to najczęstsi goście pośród włoskich aranżacji. Można postawić na imitacje wybranych surowców, ale i te imitacje muszą być najlepsze, wyrafinowane, trudne do odróżnienia od oryginałów. Tu nie można pozwolić sobie na aranżacyjne wpadki.

Kryształowe oświetlenie

Lampy we wnętrzach urządzanych w stylu włoskim powinny błyszczeć. To dlatego chętnie są wybierane konstrukcje z kryształowymi elementami – jako detale bądź surowce bazowe. Dobrym pomysłem są lampy wiszące, z okrągłymi kloszami mieniącymi się złotem. Do tego jasne, równomiernie rozproszone światło, i już można mówić o iście włoskiej aranżacji.

Powyższych propozycji warto szukać w sklepie https://lampy.it/. Nie poczują się zawiedzeni miłośnicy oświetlenia LED-owego i nietypowego pod względem kształtów. Włoski styl lubuje się w lampach o giętkich ramionach, licznych i zakończonych malutkimi punktami świetlnymi. Takie oświetlenie staje się dekoracją samą w sobie i podkreśla charakter wnętrza, a przy tym buduje cudowną atmosferę.

Meble

Obszerne sofy, duże fotele, mięsiste pufy i eleganckie stoliki kawowe, na ścianach zaś lustra w rzeźbionych ramach. Bez tych elementów nie może się obejść idealna włoska aranżacja. Lekkie wizualnie, choć stabilne, przepięknie wykończone, zdobione oraz subtelne w swoim wyrazie – takie meble są nie tylko komfortowe, ale i niezwykle wyrafinowane.

Do gustownych wnętrz włoskich warto wybierać szykownie wykończone elementy aranżacyjne, nie tylko spośród mebli.

Dodatki

Przez duże okno wpada sporo światła słonecznego, które nienachalnie rozświetla przestronne pomieszczenia. I tutaj nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy, a stanowić ją będą atłasowe lub zamszowe tkaniny, gładkie, klasycznie upięte i estetycznie ułożone. Jeśli zaś na zasłonie pojawią się wzory, warto oprawę okna uzupełnić o proste i gładkie firanki.

Uporządkowane, bliższe minimalizmowi niż przepychowi, za to dopracowane i luksusowe. Aranżacje wnętrz w stylu włoskim potrzebują umiaru, najwyższej jakości wykonania poszczególnych elementów i dekoracji, które są wyraziste, ale nie przytłaczają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ