Meble do ogrodu w stylu skandynawskim

0
1514
Meble do ogrodu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników. Choć spotykamy go najczęściej pośród aranżacji wnętrz, nierzadko gości na zewnątrz posesji. Ogrody w tej stylistyce prezentują się bardzo ciekawie. Są przy tym funkcjonalne i estetyczne.

Jak dobrać meble ogrodowe, aby pasowały do charakteru całej posesji oraz architektury domu?

Stylistyka skandynawska – najważniejsze elementy

W skandynawskiej aranżacji liczy się przede wszystkim minimalizm, uporządkowanie i stonowanie. Takie wystroje lubią niewielką ilość dekoracji, rozświetlone wnętrza oraz jasne i przyjazne dla oczu barwy. Chodzi bowiem o to, by nic, co tak naprawdę niepotrzebne, nie zaburzało przestrzeni. Liczy się estetyka, ale dekorują ją nie pojedyncze bibeloty, lecz ozdobne tkaniny, kształty i oryginalne wykonania.

Podobnych zasad należy się trzymać urządzając przestrzeń wokół domu. Wybierając meble do ogrodu warto stawiać na stonowaną kolorystykę, np. beże, biele czy szarości. Takie barwy świetnie odnajdują się w ogrodzie. Aby było dekoracyjne, można zdecydować się na nieco droższą, ale ciekawszą propozycję zestawów ogrodowych, a mianowicie te, które są wykonane z technorattanu. Takie meble można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/.

Technorattan przypomina swoim wyglądem naturalną plecionkę rattanową, ale jest trwały i wytrzymały niczym meble wykonane z tworzyw sztucznych. Produkty z tego surowca oddają zatem charakter skandynawskich aranżacji, w których sporo miejsca zajmuje natura. Do tego ich jakość sprawia, że są w stanie przetrwać wiele sezonów użytkowania.

A może drewniane meble ogrodowe?

Miłośnicy skandynawskiej stylistyki równie dobrze mogą postawić na drewniane meble ogrodowe. Będą one stabilne, wyjątkowo trwałe, o ile regularnie impregnowane i właściwie konserwowane, a ponadto niezwykle oryginalne. Usłojenie drewna, tak różnorodne, sprawia, że nie sposób znaleźć dwa identyczne wykonania, dzięki czemu każdy ogród zyskuje miano unikalnego.

Drewno to surowiec, który gości w wielu wnętrzach urządzanych w stylu skandynawskim, więc tym lepiej wpisuje się w potrzeby zielonych aranżacji ogrodowych. Można je wkomponować w stylistykę, która dodatkowo ma w sobie elementy nowoczesne lub rustykalne. Finalna aranżacja ogrodu zależy już tylko od zamysłu właścicieli.

Detale

Spośród detali nie można zapominać o barwnych poduszkach, które dodatkowo udekorują i ożywią ogród, a przy tym zapewnią maksymalny komfort korzystania z technorattanowych lub drewnianych mebli. Najlepiej wybrać takie poduszki, które nadają się do prania lub posiadają zdejmowany pokrowiec – będą łatwiejsze do utrzymania w czystości.

I równie ważny element, choć będący nie tylko ozdobnym detalem, czyli oświetlenie. Jasne, ciepłe, budujące przyjazną atmosferę, aby wszyscy zgromadzeni przy jednym stole mogli cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, niezależnie od pory dnia i roku.

Postawmy na aranżację, która jeszcze długo będzie modna. Wybierzmy meble wygodne, lekkie, idealnie wpisujące się w charakter skandynawskich propozycji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ