Lampy w stylu skandynawskim – efektowne i funkcjonalne oświetlenie

0
1631

Skandynawskie wnętrza od lat cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Przyciąga ich cechujący takie aranżacje minimalizm i funkcjonalność. Pośród różnych elementów wyposażenia i dodatków najwięcej uwagi przykuwa skandynawskie oświetlenie. Charakterystyczne lampy o prostej, ale bardzo efektownej formie sprawdzają się zresztą doskonale także w innych aranżacjach. Z chęcią wprowadzane są do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym, a nawet klasycznym.

Lampy w stylu skandynawskim niezmienne zachęcają nas swoim designem. W równiej mierze interesują się nimi prywatni inwestorzy, co architekci wnętrz. Doskonale sprawdzają się w różnych aranżacjach i wpisują w rozmaitą, choć cechującą się minimalizmem stylistykę. Nie brakuje tu praktycznych rozwiązań, które znacząco podnoszą komfort użytkowania wnętrza.

Lampy z abażurem – elegancja i funkcjonalność

Wśród najczęściej wybieranych opraw skandynawskich są lampy z charakterystycznym, prostym abażurem. Takie formy znajdziemy na stronie https://azzardo.com.pl pośród innych produktów znanego polskiego producenta. Są wśród nich zarówno lampy wiszące, jak i lampy podłogowe i przeznaczone na biurko albo komodę. Co istotne mocowanie takich opraw może by bardzo zróżnicowane.

W przypadku opraw montowanych do sufitu znajdziemy zwykłe lampy wiszące albo mocowane na tak zwanym ruchomym ramieniu. Zaletą tego ostatniego jest możliwość wielostopniowej regulacji, co daje możliwość dopasowania kąta padania światła do bieżących potrzeb użytkownika. Dzięki temu możliwe jest optymalne ustawienie oświetlenia i dostosowanie go do konkretnych warunków.

Tak samo dużo możliwości mogą dawać lampy stojące podłogowe i stołowe. W tym przypadku abażur również może być zamocowany na ruchomym statywie, który pozwala dowolnie zmieniać ustawienie źródła światła. Nieco mniej możliwości może dawać źródło światła z abażurem umieszczonym na pałąku, a zdecydowanie najmniej na trójnogu. Pomimo wszystko ta ostatnia opcja, ze względów estetycznych, cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników.

Lampy z metalowym kloszem

Wśród oświetlenia skandynawskiego dużą popularnością cieszą się również oprawy z metalowym kloszem. Ten może przybierać przeróżne formy, począwszy od kształtu odwróconej misy, który często kojarzony jest również ze stylem industrialnym, po klosze ażurowe, które nadają wnętrzu charakterystycznego klimatu. Zarówno jedne, jak i drugie, choć wyglądają zupełnie inaczej, mają swój niepowtarzalny urok.

Oprawy z metalowym kloszem w kształcie odwróconej misy, podobnie, jak te z abażurem, mogą być montowane na wiele różnych sposobów. Znajdziemy wśród nich lampy wiszące, jak również lampy stojące stołowe oraz podłogowe. Lampy stojące mogą być mocowane na ruchomej nodze, która pozwala na regulację kąta padania światła.

Metalowe, ażurowe klosze w formie klatki zazwyczaj utrzymane są w kolorze czarnym. Mogą mieć różne kształty, co urozmaica tego typu oprawy. Ich cechą charakterystyczną jest widoczne źródło światła. Takie oprawy doskonale prezentują w aranżacjach minimalistycznych i reprezentacyjnych częściach mieszkania.

Oświetlenie skandynawskie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. Jego ogromną zaletą jest prostota, uniwersalność i funkcjonalność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ