Komoda w stylu skandynawskim

0
4175
Komoda w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to nie tylko kolor ścian czy przestronność pomieszczenia. To również meble, które muszą być dopasowane aranżacyjnie do tego właśnie stylu. Jednym z najważniejszych mebli, które wchodzą w skład wnętrza skandynawskiego, jest oczywiście komoda. Jak powinna ona wyglądać, by spełniać wymagania tejże aranżacji?

Biel, biel i jeszcze raz biel

Komoda w stylu skandynawskim powinna być przede wszystkim biała. Ewentualnie, może być ona zaaranżowana w kremowych barwach. Pamiętajmy jednak, że w tym przypadku najlepiej prezentuje się skrzyżowanie kremowych, bądź jasnoszarych ścian i idealnie białych mebli, w tym też komody.

Komoda w stylu skandynawskim, może być w dwóch wersjach kolorystycznych. Możemy wybierać pomiędzy wersją opartą o klasyczny i naturalny wygląd drewna a odmianą pomalowaną na biało. Jeśli wybieramy pierwszą kompozycję, pamiętajmy o tym, by naturalnie wybierać drewno jasne.

Prostota

Komoda w stylu skandynawskim powinna być obowiązkowo prostą konstrukcją. W niektórych przypadkach, dopuszcza się usytuowanie nie tyle komody, co samych półek. W stylu skandynawskim najlepiej prezentują się komody, które są niskie i nie zajmują dużo miejsca. Takie rozwiązania w połączeniu ze skandynawską aranżacją wnętrz są co prawda dosyć surowe, ale za to mają swój styl.

Dodatki? Nie do końca!

Decydując się na komodę w stylu skandynawskim, musimy pamiętać że nie powinna ona posiadać dodatkowych zdobień. Oczywiście podstawowe motywy dekoracyjne nie będą zaburzać ogólnego porządku aranżacyjnego. Musimy jednak pamiętać o tym, że nadmierna ilość dekoracji nie sprzyja takiej aranżacji. Dlatego nie decydujmy się na komody, które będą bardzo rozbudowane konstrukcyjnie. Wybierajmy raczej proste meble, które będą oparte na podstawowych bryłach geometrycznych. Najlepiej sprawdza się tu nieśmiertelny prostopadłościan.

Komoda w stylu skandynawskim jest ważnym elementem wyposażenia każdego wnętrza. Dlatego nie powinna ona zaburzać ogólnej kompozycji wnętrza. i to pod jakimkolwiek względem.

[Głosów:5    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ