Ręczne wózki paletowe – porady w zakupie stackera

0
847
Ręczne wózki paletowe

Wózki paletowe wykorzystywane w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych i innych placówkach, to niezwykle pomocna urządzenia. Za ich pomocą możesz dokonać rozładunku lub załadunku, a także przetransportować wybrane towary na niedużą odległość. Ręczne wózki paletowe są także łatwiejsze w obsłudze niż ich skomplikowane, elektroniczne odpowiedniki. Dlatego są dedykowane dla szerszego grona odbiorców oraz mogą być wykorzystywane przez rozmaitych pracowników, zatrudnionych na różnych stanowiskach. Poniżej udzielamy porad skierowanych do osób planujących zakup ręcznych wózków paletowych. Dowiesz się na jakie parametry zwrócić uwagę w czasie zakupu oraz jakie grupy produktów znajdziesz w ofercie specjalistycznych sklepów. 

Stackery – czyli ręczne wózki paletowe w profesjonalnym użytku 

Wózki ręczne paletowe znajdują wykorzystanie w magazynach, firmach przemysłowych, halach produkcyjnych, marketach budowlanych i sklepach. Wszędzie tam, mogą zostać wykorzystane do pracy z różnymi grupami produktów oraz z różnymi obciążeniami. Dostępne ręczne wózki paletowe można pod tym kątem podzielić na trzy główne kategorie, w zależności od klasy obciążeń, z którą będą pracować. 

Pierwszą grupę tworzą stackery przeznaczone do pracy z niewielkimi obciążeniami. Urządzenia takie – na przykład model CESAB serii S100 – są kompaktowe i nieduże, dzięki czemu nadają się do pracy w różnego typu przestrzeniach magazynowych, nawet w najbardziej ciasnych i trudno dostępnych alejkach. Mogą być także wykorzystywane w transporcie na krótki dystans, wewnątrz magazynowym. Seria S100 jest dedykowana do pracy w obszarach zamkniętych, w których nie zagraża im nadmierna wilgoć ani zapylenie.

Do bardziej zaawansowanych zadań polecamy serię S200, która została zaprojektowana pod kątem ergonomii i sprawnego użytkowania. Urządzenia te posiadają zaokrągloną obudowę oraz centralnie zamontowany panel sterujący. Dzięki temu oferują maksymalną zwrotność w trakcie codziennej pracy. Ich przeznaczenie jest bardzo szerokie – mogą być z powodzeniem wykorzystywane w branży detalicznej, hurtowej jak i przemysłowej. Warto podkreślić, że platforma oparta jest składana, co pozwala na dostosowanie urządzenia do akurat wykonywanego zadania i ilości wolnej przestrzeni.

Ręczne wózki paletowe do pracy z dużymi obciążeniami 

Do bardziej zaawansowanych i większych obciążeń, warto wybierać urządzenia CESAB S300. Gwarantują one nośność na poziomie nawet 2000 kg, przy wysokości podnoszenia dochodzącej do 6 metrów. Dzięki temu S300 poradzi sobie bez problemów z obsługą palet ulokowanych na najwyższych półkach i regałach. 

Jest to także urządzenie pozwalające na lepsze osiągi w transporcie wewnętrznym. Jest w stanie rozwinąć prędkość na poziomie 10 km/h. Jest to niezwykle pomocne w czasie pokonywania długich szlaków komunikacyjnych i transportowych, które inne wózki pokonywały by wyjątkowo powoli. S300 może rozwinąć tę prędkość nawet przy maksymalnym załadunku, w czasie wykonywania skomplikowanych operacji. 

Dodatkowymi zaletami S300 (jak i innych stackerów tej serii) jest możliwość automatycznej redukcji prędkości przy wchodzeniu w zakręty oraz wysokiej klasy wspomaganie układu kierowniczego. W rezultacie wózki te są wyjątkowo bezpieczne oraz bezawaryjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ