Wybieramy okna plastikowe

0
1059
Wybieramy okna plastikowe

Okna plastikowe w Polsce cieszą się popularnością już od wielu lat. Charakteryzacją się wysoką odpornością, aspektem wizualnym oraz szczelnością zapewniając pomieszczeniom optymalną temperaturę podczas chłodniejszych dni. Z racji tego, że okna zakupujemy na wiele lat powinny one wyróżniać się wysoką trwałością. Warto wiedzieć, że na trwałość wpływa profil, okucia, szyby oraz wzmocnienia i uszczelki. Dlatego przy wyborze zakupu okna plastikowego nie powinno uwzględniać się jedynie ceny produktu, gdyż niektóre modele mogą okazać się bardzo nietrwałe w konsekwencji okna może okazać się nieszczelne lub problematyczne np. przy otwieraniu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien plastikowych?

Przede wszystkim powinno się uwzględnić miejsce zamieszkania. Jeżeli budynek znajduje się przy ruchliwej ulicy powinno się wybrać okna o wysokim współczynniku izolacji akustycznej. W przypadku, gdy budynek znajduje się w spokojnej okolicy wystarczy okno zapewniające ochronę przed hałasem na poziomie 30-32 decybeli. Bardzo ważną kwestią jest izolacyjność termiczna, na którą składa się współczynnik przenikania ciepła (Uw) dla okna. Jeżeli więc, chodzi o dom pasywny warto zdecydować się na okno PCV o Uw na poziomie 0,9 W. W przypadku domu wolnostojącego należy także wziąć pod uwagę fakt aspektu antywłamaniowego, które zapewni bezpieczeństwo domownikom. Aktualnie na rynku najchętniej wybierane okno PCV to takie, które posiadają białe ramy, nieprawdą jest to, że z czasem żółcieją. Jednak do wyboru są także okna z inną kolorystyką ram lub z drewnopodobną ramą z wysokiej jakości materiałów. Przy zakupie okien PCV powinno się zwracać szczególną uwagę na detale np. klamki, które w zależności od jakości ich wykonania, mogą mieć różną żywotność. Aby wybrać odpowiednią warto skonsultować się z fachowcem, który odpowie czy dany model ma gwarancję niezawodności określającą minimalną liczbę cykli użycia. Przed zakupem już wybranego modelu trzeba pamiętać o tym, aby zaznajomić się z parametrami technicznymi produktu, które mogą zagwarantować funkcjonalność stolarki okiennej oraz zapewnić o właściwościach, które zaspokoją potrzeby użytkownika.

Gwarancja jakości

Aspekt wizualny okien PCV charakteryzuje się oryginalnym designem, pasujących do wnętrz urządzonych pod względem nowoczesnym lub klasycznym. Jest to uniwersalny typ okien odnajdujących się zarówno w warunkach domowych jak i w biurowcach lub sklepach. Wybierając okna w sposób przemyślany użytkownik daje sobie gwarancję na wysoką jakość produktu oraz wytrzymałość na działanie wilgoci i różnice temperatury. Dobry zakup okna to bowiem taki, w którym okno PCV niezawodnie będzie służyć przez wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ