Dlaczego warto mieć w domu biokominek?

0
879
Dlaczego warto mieć w domu biokominek

Kominki opalane biopaliwem to alternatywne rozwiązanie dla każdego, kto pomimo braku instalacji kominowej, pragnie wprowadzić do swojego mieszkania dodatkowe ciepło i przyjemną, klimatyczną atmosferę. Choć biokominki bywają postrzegane bardziej jako nieszablonowa dekoracja, niż rzeczywiste źródło ciepła, bez wątpienia sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mocno ogranicza nas niewielki metraż powierzchni.

Najważniejsze zalety biokominków

Biokominki dostępne między innymi na stronie https://www.komineo.pl występują w kilku różnych wersjach. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na indywidualne potrzeby i możliwości mieszkaniowe.

Biokominki mogą być wiszące, wolnostojące, narożne lub do zabudowy. Sprawdzają się między innymi na ścianach w mieszkaniu, ale także na werandzie lub na poddaszu.

W zależności od wybranego modelu, biokominki lub kominki elektryczne mogą posiadać obudowę wykonaną z takich materiałów jak:

  • szkło
  • metal
  • ceramika
  • kamień

Palenisko w takim urządzeniu jest zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej i posiada specjalną zasuwę, która skutecznie reguluje wielkość płomienia.

Biopaliwo przeznaczone do kominków

Paliwo do biokominków to materiał ekologiczny i biodegradowalny, który powstaje na bazie etanolu pochodzenia roślinnego poddanego w procesie produkcji denaturyzacji.

Biopaliwo charakteryzuje się czystym procesem spalania. Oznacza to, że rezultatem spalania jest tylko ciepło oraz mieszanina pary wodnej i dwutlenku węgla. W trakcie palenia nie wydzielają się natomiast do atmosfery szkodliwe produkty uboczne typu dym, czy sadza. Tym samym nie pojawia się zapach spalenizny ani nie powstają żadne popioły. Tym samym każdy biokominek lub kominek elektryczny jest niezwykle praktyczny i łatwo utrzymać go w czystości.

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w biokominek lub w kominek elektryczny? Nic tak nie poprawia nastroju podczas długich jesienno-zimowych wieczorów jak przyjemne spędzanie czasu z bliskimi przy emanującym cudownym ciepłem ogniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ