Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim

0
3003
Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim

Coraz częściej naszym marzeniem jest dom urządzony w stylu skandynawskim. Jest to dość oczywiste, ponieważ styl ten jest tożsamy z tym, co możemy spotkać w nowoczesnych wnętrzach. Dlatego taka aranżacja, cieszy się rosnącym powodzeniem.

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim – jak go urządzić?

Jeśli posiadamy dzieci, z biegiem czasu oczywista stanie się potrzeba stworzenia takiego pokoju, który będzie wyłącznie przeznaczony na potrzeby dziecka. I faktycznie – możemy go urządzić podobnie jak resztę domu, czyli w stylu skandynawskim. Jak to zrobić?

1. Postawmy na przestronność

Wielu z nas traktuje pokoje dziecięce po macoszemu. Często uważamy, że nie muszą być one zbyt obszerne. Jest w tym trochę zdrowej logiki, zwłaszcza jeśli posiadamy małe dzieci. Jednak jeśli zależy nam na wnętrzu stricte skandynawskim, powinniśmy zaniechać takiego myślenia. Styl ten zakłada bowiem, że wnętrze takiego domostwa powinno być przestronne. Takie też powinno być wnętrze pokoju dziecięcego.

2. Postaw na jasną kolorystykę

Kolorystyka w stylu skandynawskim jest bardzo ważna. Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim, powinien być zaaranżowany w jasnych barwach. Najlepiej, jeśli będą to odcienie bieli bądź ewentualnie szarości. W koncept skandynawski, wchodzą również wnętrza pomalowane na kolory w innych odcieniach. Najważniejsze jednak, by w tej kompozycji dominowała biel.

3. Meble?

Jeśli zależy nam na stworzeniu pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim, powinniśmy zadbać o konkretne meble. Nie mogą być to „produkty’ z pierwszego lepszego marketu, lecz meble w danym stylu. Jak to wygląda w praktyce? Styl skandynawski w meblarstwie przejawia się w głównej mierze jasną kolorystyką (również kolorystyką samego drewna). Oczywiście meble te mogą być pomalowane, lecz również pamiętajmy o tym, by nadal była to bardzo jasna barwa.

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim jest możliwy do zaaranżowania w praktycznie każdym wnętrzu. Nawet jeśli będzie ono mniej przestronne, to nadal możemy zachować pozostałe warunki, konieczne do wprowadzenia tego stylu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ