Dywan w stylu skandynawskim

0
9300
Dywan w stylu skandynawskim

Urządzenie wnętrza domu w stylu skandynawskim, nie wymaga jakieś specjalnej wiedzy z zakresu aranżacji wnętrz. Jednak chcąc w ten sposób zaaranżować wnętrze, musimy pamiętać o kilku zasadach. Jedną z nich są dodatki a więc również i sam dywan. Jak powinien on wyglądać, by stać się częścią idealnego, skandynawskiego wnętrza?

Tradycyjna biel

Dywan w stylu skandynawskim, powinien być przede wszystkim utrzymany w jasnej kolorystyce. Jest to szczególnie ważne w skandynawskich wnętrzach, które wręcz zmuszają do zachowania tego typu kolorystyki. Idealny „skandynawski” dywan, musi być więc biały, kremowy, bądź ewentualnie szary. Pamiętajmy jednak, że szarość jest pojęciem względnym. Najlepiej więc będzie, jeśli dywan ten będzie utrzymany w białej tonacji.

Grubość

Choć na podłodze grube dywany prezentują się bardzo ciekawie, to jednak w przypadku wnętrz nie zawsze są zalecane. Grube i ciężkie dywany, będą raczej pasować do sypialni, utrzymanej w typowo zimowej, skandynawskiej tonacji. Z kolei cieńsze dywany, powinny znajdować się w pomieszczeniach, które są przez mieszkańców najczęściej wykorzystywane. Chodzi tu przede wszystkim o pokoje gościnne i kuchnię. Ma to też swój wymiar praktyczny. Grube i ciężkie dywany, bardzo trudno byłoby nam czyścić z odpadów kuchennych, które niewątpliwie mogłyby się na nich pojawić.

Umiejscowienie

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że styl skandynawski dopuszcza umiejscowienie dywanów w którymkolwiek zakątku pomieszczenia, to jednak zaleca się, by były one umiejscowione w okolicach najważniejszych mebli. Jeśli więc jest to kuchnia, niech dywan ten znajduje się tuż pod stołem i najlepiej – niech swym zasięgiem obejmuje również krzesła. Z kolei w pokoju gościnnym, powinien on znajdować się bezpośrednio pod sofą, tak by jego miękkość mogły odczuć osoby, które właśnie na niej przesiadują.

Dywan w stylu skandynawskim musi być utrzymany w odpowiedniej tonacji i charakteryzować się specyficzną budową. Nie powinien być on zbyt obszerny, lecz podkreślać niektóre elementy wyposażenia wnętrza.

[Głosów:12    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ