Obrazy w stylu skandynawskim

0
3695
Obrazy w stylu skandynawskim

Choć obrazy w stylu skandynawskim kojarzą się głównie z różnokolorowymi jeleniami, to wspomniany motyw zwierzęcy nie jest jedynym motywem, jaki może ozdobić ściany wnętrza utrzymanego w stylu skandynawskim.

Napisy

Modnym motywem, jaki można spotkać we wnętrzach stylizowanych na skandynawskie, są różne napisy. Mogą nimi być pojedyncze wyrazy, mogą to być również całe frazy, napisane różnymi czcionkami. Najczęściej takie napisy drukowane są na płótnie, a następnie eksponowane na ścianie bez dodatkowych ram czy antyram. Co ciekawe dominuje w nich czerń i biel, co pozwala na efektowniejsze podkreślenie wnętrza.

Formy geometryczne

We wnętrzach o stonowanej kolorystyce mogą się sprawdzić obrazy oraz fototapety, wykorzystujące kolorowe formy geometryczne. Bardzo często wykorzystuje się do tego celu trójkąty, które zaskakują albo kolorem jeśli mają regularną postać, albo dosyć przypadkowym ułożeniem elementów. Wykorzystane barwy mogą być monochromatyczne ale dosyć popularne są nadruki wielokolorowe, zwłaszcza wykorzystywane jako duże obrazy na większej powierzchni. W pokojach dziecięcych najpopularniejsze z kolei są kropki o różnej wielkości czy pojazdy, pokazywane w uproszczonych formach.

Rośliny i zwierzęta

Oprócz jelenia na ścianach w stylu skandynawskim mogą się pojawiać także ptaki czy owady, przy czym najpopularniejsze są obrazy czarno-białe z delikatnie rozmytymi konturami czy pokazujące zwierzęta w ruchu. Typowe dla stylu skandynawskiego są także sowy o różnej wielkości, które bardzo często pojawiają się jako motywy przeznaczone do pokoju dla najmłodszych. Cechą wspólną, łączącą większość obrazów w stylu skandynawskim, jest idealnie białe tło, na którym eksponowane są pojedyncze elementy stanowiące najważniejszą część obrazu.

Obecne we wnętrzach w stylu skandynawskim obrazy mogą się różnić wykończeniem. Pojawiające się na białym tle czarne, bardzo uproszczone sylwetki zwierząt bardzo często korespondują z kolorem równie prostej ramy. Z kolei wykorzystane na niektórych obrazach artystyczne wizje zwierząt mogą stanowić centralny punkt wnętrza jeśli obraz będzie zawieszony bez ramy.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ