Dekoracje w stylu skandynawskim

0
2750
Dekoracje w stylu skandynawskim

Styl skandynawski kojarzy się z prostotą i ekologią. Na takie postrzeganie wnętrza jako całości bardzo duży wpływ mają zarówno wykorzystane meble, jak i dodatki, które dopełniają wizerunek wnętrza. Ciekawe są zwłaszcza dekoracje, które stanowią bardzo ważną część stylu skandynawskiego.

Kwiaty i tkaniny

Ważnym elementem stylu skandynawskiego są rośliny zielone. Z tego powodu styl ten kojarzony jest z donicami i kwietnikami o prostych kształtach, które wydobywają z roślin ich całe piękno. Można je znaleźć na oknach, wówczas łączy się ceramiczne donice z aluminiowymi osłonkami, można je także znaleźć na stole. Wówczas pojawiają się jako szklane wazony o bardzo uproszczonych kształtach i pozwalają na właściwe wyeksponowanie kwiatów ciętych. Bardzo ważne są również świeczniki i lampiony na świece o różnych kształtach. Na sofach i kanapach nie może zabraknąć kolorowych narzut i koców, którymi można się również okryć w chłodne wieczory oraz poduszek.

Światło i pozostałe dekoracje

Dla stylu skandynawskiego istotna jest możliwość aranżowania wnętrza z wykorzystaniem różnego rodzaju oświetlenia. Dlatego we wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim oprócz głównej lampy wiszącej pojawiają się dodatkowo kinkiety, lampy stojące czy lampy na stół, które również stanowią dekorację. Przy urządzaniu pokoju warto pamiętać o funkcjonalnych koszach, które mogą jednocześnie być siedziskami. Z kolei w pokojach, w których jest sporo książek i dokumentów papierowych przydatne są gazetniki, podstawki czy wieszaki pozwalające na utrzymanie porządku. Wszystkie dekoracje powinny być wykonane z materiałów ekologicznych, dlatego najczęściej stosuje się drewno, elementy metalowe czy tkaniny. Przy wyborze dekoracji warto również pamiętać o sezonowości niektórych z nich. Dotyczy to w szczególności dekoracji świątecznych, które pozwalają na przyozdobienie ścian, półek, a nawet okien tematycznie dopasowanymi dekoracjami. Wybór dekoracji do wnętrza można rozpocząć od wskazania tapety ozdobionej motywami skandynawskimi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ