Ciepło zimą, chłód latem – klimatyzator czy klimatyzer?

0
1458

Wydaje się, że zima na dobre opuściła nasz kraj, co nie oznacza, że przestaliśmy potrzebować ciepła w mieszkaniach i domach. To jednak najlepszy moment, by pomyśleć, jak zadbać o komfort termiczny w następnym sezonie, ale i możliwość schłodzenia pomieszczeń, gdy przyjdzie zmagać się z wysoką temperaturą.

Do wyboru mamy klasyczne klimatyzatory i trochę mniej znane klimatyzery. Czym się różnią? Na które urządzenie warto zwrócić uwagę? Sprawdzamy zalety i wady poszczególnych urządzeń.

Klimatyzator – na każdą porę roku

Klimatyzator kojarzy się z urządzeniem użytkowanym tylko w sezonie letnim. Nic bardziej mylnego! Faktycznie, to właśnie latem szukamy noclegu w apartamentach i kwaterach prywatnych wyposażonych w klimatyzator. Rozważamy również zamontowanie go we własnym domu, aby przetrwać najbardziej upalne dni. Ten sam klimatyzator może jednak zagwarantować komfort termiczny zimą.

Nierzadko ogrzewanie konwencjonalne nie spełnia naszych oczekiwań. Pomieszczenia są niedogrzane, a różnice w temperaturze panującej przy podłodze i przy suficie, dochodzą nawet do 10 stopni Celsjusza. W takich przypadkach nie na mowy o pożądanym komforcie termicznym.

Klimatyzator to urządzenie, która pomaga rozwiązać problemy odczuwane praktycznie o każdej porze roku. Latem zapewnia przyjemny chłód, zimą zaś pozwala na dogrzanie się, wyeliminowanie ciągłego marznięcia.

Klimatyzer

Klimatyzer to rodzaj niewielkiego urządzenia mobilnego, które wymaga podłączenia do sieci elektrycznej. Jego zadaniem jest schłodzenie nagrzanego powietrza, które zostaje pobrane do wnętrza klimatyzera. Efektem końcowym jest odczuwanie przyjemnego chłodu i orzeźwiającej mgiełki powietrza.

Niestety, klimatyzer nie przyda się zimą, bo nie wpłynie na ogrzanie powietrza. Może być zatem uzupełnieniem dla urządzeń chłodzących stosowanych w porze letniej, ale na tym kończą się jego możliwości. Czy na pewno? Stawiając na klasyczne klimatyzery dostępne na rynku, faktycznie, przyjdzie nam rozglądać się za ich zakupem jedynie latem. Jednak korzystając z oferty sklepu https://econovli.pl/, można liczyć na produkt, który latem będzie spełniał funkcje klimatyzacji, zimą zaś stanie się klasycznym grzejnikiem. Kompaktowe rozmiary, funkcjonalność i prostota użytkowania, to jego zdecydowane atuty.

Klimatyzator czy klimatyzer?

Obydwa urządzenia mają sporo zalet i kilka wad. Wiele zależy od tego, jakie są oczekiwania użytkowników oraz od rozmiarów pomieszczeń, które mają być chłodzone/ogrzewane. Tradycyjny klimatyzator zabiera sporo miejsca, jest mało estetyczny i nie da się go ukryć pośród aranżacji. Wymaga również zastosowania odpowiednich instalacji, a montaż bywa skomplikowany i kosztowny. Jeśli jednak ma chłodzić/ogrzewać duże pomieszczenia, będzie najkorzystniejszym wyborem.

W przypadku chęci jedynie uzyskania delikatnego efektu chłodzenia latem lub dogrzania małych przestrzeni zimą, sprawdzi się niedrogi, mobilny i ciekawy pod względem estetyki klimatyzer.

My już wiemy, co wybrać. A Wy, dla którego urządzenia znajdziecie miejsce w swoich domach?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ