Sofa skandynawska

0
2965
Sofa skandynawska

O tym, czy dane wnętrze jest utrzymane w określonej tonacji, decyduje przede wszystkim to, czy wszelkie dodatki, zarówno mniejsze jak i większe, mieszczą się w wymaganiach charakterystycznych dla tego stylu. Nie inaczej jest w przypadku stylu skandynawskiego. Zastanówmy się więc, jak wyglądałaby idealna, skandynawska sofa.

Sofa skandynawska – czyli co?

Wbrew pozorom, sofa skandynawska nie wygląda jakoś nienaturalnie. I choć przypomina w swoim założeniu styl nowoczesny, to jednak po głębszej analizie przypomina bardziej klasyczne rozwiązania. Jak powinna wyglądać taka idealna sofa?

1. Postaw na biel.

Chyba nie ma nic bardziej oczywistego, jak biel w stylu klasycznym. Tak też jest w przypadku popularnej sofy. Również i tu musi być ona biała, choć nie jest to ostatecznością. Równie ciekawie, będą prezentowały się sofy w odcieniach bieli. Najlepiej, jeśli będzie to kombinacja bieli i szarości. Ot, tradycyjna skandynawska biel.

2. Kształt? Niekoniecznie!

Kształt idealnej sofy skandynawskiej również nie jest tak istotny. Dlaczego? Ponieważ skandynawska aranżacja wnętrz dopuszcza zarówno tak zwane rogówki, jak też klasyczne, centralnie umiejscowione sofy. Jednak miłym ukłonem w stronę stylu skandynawskiego będą zaokrąglone kształty tychże sof. Tworzą one przyjazną atmosferę we wnętrzu każdego domu. Dlaczego nie powinny one tworzyć takiego nastroju również we wnętrzu skandynawskim

3. Usytuowanie

Wnętrza skandynawskie charakteryzują się przede wszystkim uporządkowaniem. I choć możemy tu wprowadzać również sofy narożne, to jednak warto przemyśleć, czy przypadkiem nie postawić na sofę centralnie usytuowaną. Oczywiście w połączeniu z gustownym, skandynawskim dywanem i w otoczeniu dobrej jakości skandynawskich mebli.

4, Dodatki

Sofa skandynawska może być również połączona z gustownymi dodatkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by była ona ozdobiona elementami drewnianymi. Najlepiej jednak, żeby było to drewno jasne, pasujące kolorystycznie do aranżacji samej sofy. Całość może przykrywać naturalna tkanina…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ