Pokój w stylu skandynawskim

0
2844
Pokój w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w Polsce w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie przede wszystkim łazienki w tym stylu, a nawet całego mieszkania. Jednak jeżeli pragniemy, aby tylko jeden pokój był utrzymany w takiej tonacji, o czym powinniśmy pamiętać?

Należy mieć świadomość, iż styl skandynawski to przede wszystkim połączenie jasnych kolorów, między innymi bieli oraz jasnego beżu z naturalnym drewnem. W odległej Skandynawii domy właśnie w takim stylu są urządzone, dzięki czemu każdemu przybyszowi wydają się ciepłe oraz przytulne. Warto pamiętać, iż również my w naszym kraju możemy mieć choć jeden taki pokój. Jednak jak go urządzić?

Przede wszystkim dużą uwagę powinniśmy zwrócić na naturalne światło, którego w naszym domu powinno być dużo. Należy pozbyć się z pokoju ciężkich zasłon, a także grubych firan. Warto zainwestować w jasne rolety, które będą chronić naszą prywatność, jednocześnie sprawiając, iż w pomieszczeniu będzie bardziej jasno oraz przestronnie. Warto także zadbać o kolory na ścianach, które mogą pozostać białe. Jednak jeśli jesteśmy zwolennikami nieco ciemniejszych ścian, możemy je przełamać jasnym grafitem. Istotną rolę pełnią także dodatki, takie jak między innymi pościel oraz poduszki. Powinny być nie tylko jasne, ale również wykonane z naturalnych materiałów, takich jak między innymi len.

Aby nasz pokój nie był zbyt biały i nie przypominał szpitalnych sal, jasne kolory możemy przełamać podłogą z naturalnego drewna. W stylu skandynawskim niezwykle istotne jest łączenie jasnych barw z naturalnym drewnem. Podczas wybierania drewnianych paneli warto decydować się na zakup jasnych produktów.

Jeżeli kochamy przestrzeń, a także naturalne światło i nie boimy się jasnych barw, styl skandynawski jest właśnie dla nas. Jest to połączenie jasnych odcieni z ciepłym drewnem, dzięki czemu każdy dom staje się bardziej przytulny. Jeżeli zależy nam, aby i w naszym mieszkaniu było przytulnie, powinniśmy się zdecydować właśnie na ten styl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ