Żaluzje, rolety czy zasłony? Najpopularniejsze osłony okienne

0
1741
Żaluzje, rolety czy zasłony? Najpopularniejsze osłony okienne

Ozdoby okienne są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia, które znacząco wpływają na aranżację całego pomieszczenia. Takie dekoracje powinny jednak nie tylko pięknie dopełniać stylizację mieszkania czy domu, ale przede wszystkim muszą okazać się wyjątkowo praktyczne. Zarówno rolety, żaluzje, jak i zasłony, skutecznie ochronią wnętrze przed niechcianymi promieniami słonecznymi, a także pozwolą zachować prywatność osobom znajdującym się w danym pomieszczeniu. Taka różnorodność dostępnych produktów (np. w ofercie firmy Winrol – https://www.winrol.com.pl/) sprawia, że bez problemu można dopasować je do różnych aranżacji czy stylizacji wnętrz. W jaki sposób należy je więc odpowiednio dobrać, aby skutecznie wpasowały się w dany wystrój mieszkania?
Rolety, żaluzje i zasłony – najpopularniejsze dekoracje okienne

Zarówno rolety, zasłony jak i żaluzje, stanowią dzisiaj najpopularniejszą alternatywę dla tradycyjnych firanek. Wszystkie z nich mogą jednocześnie chronić przed zbyt intensywnie wpadającym do pomieszczenia światłem, jak i doskonale dopełniać całą stylizację wnętrza. Za pomocą rolet oraz żaluzji, można zdecydowanie najdokładniej kontrolować dopływ promieni słonecznych do mieszkania. Zarówno elektryczne metody sterowania, jak i te bardziej klasyczne wykorzystujące linkę lub łańcuszek, mają zasadniczy wpływ na docierane do wnętrza słońce. Oczywiście można je całkowicie opuścić, podnieść albo tylko pozostawić do połowy. W każdym przypadku jednak, zawsze będą niezwykle imponująco się prezentować.
Z kolei zasłony, które wykonywane są wyłącznie z ogromnych płatów tkanin, można naciągnąć wyłącznie w klasyczny sposób. Posiadają jednak inną, niezwykle ważną zaletę – są wyjątkowo eleganckie, stylowe, a także szykowne, dlatego doskonale sprawdzą się w dworskich czy antycznych aranżacjach wnętrz.
Rolety rzymskie – nowoczesne rozwiązanie dla praktycznych

Obserwując najnowsze trendy architektoniczne, można zauważyć, że w ostatnich sezonach szczególną popularnością cieszą się rolety rzymskie. Cechują się one głównie efektywnym ładowaniem tkanin, jednocześnie nadając całemu pomieszczeniu wyjątkowej klasy oraz elegancji. Reprezentacyjność tego typu rolet, wynika z pięknie nakładających się jedna na drugą falban, które tworzą niezwykle stylowe wachlarze. Doskonale więc sprawdzą się zwłaszcza w aranżacjach o minimalistycznym stylu, jak i surowych loftach, stanowiąc jedyny w pomieszczeniu mocny akcent dekoracyjny.

Rolety typu Dzień i Noc
Rolety typu Dzień i Noc 

Jedną z najnowszych propozycji, które ostatnio podbijają serca dekoratorów wnętrz są rolety typu Dzień i Noc. Tego typu dekoracje okienne wykonane są z dwóch całkiem innych rodzajów tkanin, dzięki czemu mogą bardzo dokładnie kontrolować ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła. Pasy transparentne wykonane są z bardzo jasnego materiału i pozwalają na swobodny przepływ światła dziennego. Z kolei zadaniem drugich, ciemniejszych pasów jest skuteczna ochrona wnętrza przed promieniami słonecznymi. Zastosowanie w mieszaniu rolet Dzień i Noc, umożliwia więc bez zbędnego podnoszenia całej rolety regulację wpadającego do pokoju słońca. Te osłony okienne doskonale sprawdzają się w dziecięcych pokojach, modernistycznych sypialnych oraz salonach utrzymanych w stylu glamour.

Opracowanie: Alicja Błysk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ