Stelaże podtynkowe

0
2047
Stelaże podtynkowe

Nowoczesne wnętrze dyktuje własne warunki mody i stylu, a stelaże podtynkowe są coraz bardziej potrzebne do instalacji wbudowanych urządzeń sanitarnych. Pozwalają one ukryć główne szczegóły technologiczne i zwiększyć ogólną estetykę wnętrza. Funkcjonalnie ukryte zbiorniki znajdują się w jednej płaszczyźnie z toaletami montowanymi na podłodze. Dzięki izolacji pozwalają zmniejszyć poziom hałasu podczas płukania, co zwiększa komfort codziennego użytkowania.

Rozwiązania hydrauliczne – stelaże podtynkowe

Stelaże podtynkowe pomagają znacznie zaoszczędzić miejsce w łazience. Tylko elegancka miska klozetowa pozostaje w przestrzeni wizualnej, a wszystkie elementy techniczne i komunikacja są niewidoczne. Aby zmaksymalizować koncepcję wnętrza, przyciski spłukujące są zwykle przenoszone na pionową powierzchnię ściany.

Nie wszyscy kupujący rozumieją różnicę między spłuczkami i zintegrowanymi systemami instalacyjnymi. Pierwsze z nich przeznaczone są wyłącznie do montażu toalet podłogowych z odpowiednio  wbudowaną muszlą. Jeśli ktoś planuje zainstalować drugie rozwiązanie, będzie potrzebować specjalnych wbudowanych modułów, czyli stelażu podtynkowego.

Ukryta instalacja, czyli stelaże podtynkowe skutecznie rozwiązują problem czyszczenia. Gdy na podłodze nie pozostanie  miska WC, problem niedostępnych narożników – ulubionych miejsc brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń zostanie rozwiązany na zawsze. Nowa generacja instalacji wodno-kanalizacyjnych ma zasadniczo nowy poziom ergonomii i, co za tym idzie, wiele zalet. Stelaże podtynkowe to jeden ze sposobów na uproszczenie życia i sprawienie, że wnętrze łazienki jest niezwykle atrakcyjne.

Stelaże podtynkowe – cechy

  Stelaże podtynkowe to ukryte systemy instalacyjne do montażu muszli klozetowych. Produkowane są również w specjalnych wersjach: z niską wysokością montażu i montażem w rogu.

Stelaże podtynkowe posiada następujący zakres:

  • Do wieszania muszli klozetowych
  • Do montażu na ścianie nośnej lub w konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych
  • Konstrukcja z polistyrenowej izolacji zapobiega kondensacji na powierzchni zbiornika i redukuje wibracje w konstrukcji budynku.

Stelaże podtynkowe do bidetu, pisuaru

Stelaże podtynkowe są zaprojektowane, jako elementy podtrzymujące do wiszących umywalek, pisuarów i bidetów do konstrukcji płyt gipsowo-kartonowych. Jego wszechstronność jest dostosowana do wszystkich typów i producentów urządzeń sanitarnych. Struktury i nośność przewyższają wyznaczone indywidualne grupy produktów. Obserwując procedurę instalacji, pokazują wyniki uproszczenia i przyspieszenia podczas instalacji oraz wysoki komfort w praktyce. Jeśli ktoś zdecyduje się na instalację wiszącego bidetu, należy kupić odpowiedni stelaż podtynkowy do jego instalacji. Najważniejsze jest wybranie właściwego produktu.

Najbardziej standardowy model stelaża podtynkowego do bidetu składa się z trzech elementów:

  • rama jest solidna, zwykle wykonana ze stali malowanej proszkowo
  • kolano odwadniające
  • urządzenie do podłączenia wody.

Chociaż ten projekt wygląda dość prosto i lekko, po prawidłowej instalacji będzie w stanie wytrzymać obciążenia do 400 kg. Ramy można zamontować na ścianie o dowolnej grubości, aby można było mogli łatwo znaleźć taki, który pasuje do danej łazienki.

Gdzie umieścić podwieszany bidet?

Bidet powinien być zamontowany tak, aby można go było używać w wygodny sposób. Najlepszą lokalizacją jest około 30 cm od innych urządzeń sanitarnych lub od ściany, dzięki czemu po obu stronach jest wystarczająco dużo miejsca na nogi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ