Wyposażenie wnętrz a najnowsze trendy

0
865
Wyposażenie wnętrz a najnowsze trendy

Puste pomieszczenie to taka niezapisana kartka, na której pojawić się może dosłownie wszystko. Od osoby aranżującej zależy kolorystyka, funkcjonalność i charakter wnętrza. Choć możliwości jest wiele, istnieją pewne trendy, które są inspiracją dla wielu ludzi. Przed przystąpieniem do umeblowania i udekorowania swojego domu lub mieszkania, warto więc zapoznać się z tym, co jest aktualnie na topie.

Mniej znaczy więcej

Już od kilku lat popularnością cieszą się wnętrza minimalistyczne. Chodzi o to, aby ograniczać ilość mebli i dekoracji, w myśl zasady, że mniej znaczy więcej. Pomieszczenia zyskują dzięki temu na lekkości, wydają się większe, nie angażują zmysłów zbyt dużą ilością detali. Meble są proste w formie, często mają wręcz surowy charakter. Stoliki, krzesła, puchy często są oparte na cienkich nogach, dzięki czemu stają się subtelniejsze. W doborze dodatków i mebli bierze się od uwagę ich funkcjonalność. Często mają one jasne lub przygaszone barwy, które mają wprowadzać do pomieszczenia więcej światła. Popularnym elementem wystroju są lustra. Ważne, aby każda dekoracja była dokładnie przemyślana i pasowała do całości aranżacji.

Na stronie https://topeshop.pl/ poznasz asortyment, dzięki któremu urządzisz swoje wnętrze zgodnie z najciekawszymi trendami – dowiedz się więcej.

Nieoczywiste połączenia

Dużą popularnością cieszy się również styl eklektyczny. Polega on na łączeniu różnych elementów i kolorów. Nie chodzi jednak o to, aby wprowadzać do pomieszczenia chaos. Ma to być kontrolowany nieład, który pozwala na użycie wyobraźni i twórczej energii. To dlatego w jednym pokoju znaleźć może się drewniana szafa i designerski stolik. Na kanapie z kolei umieścić można kolorowe poduszki, a na ścianie plakaty czy ciekawe grafiki. Można także dodać do aranżacji elementy stylu glamour, np. luksusową kanapę czy żyrandol. Popularnością cieszą się drewniane dodatki, płytki w niebanalne wzory czy rośliny w dużych donicach.

Funkcjonalność przede wszystkim

Choć estetyka aranżacji wnętrz jest bardzo ważna, nacisk kładzie się przede wszystkim na funkcjonalność pomieszczenia. Meble powinny być solidne i zapewniać komfort użytkowania. To dlatego popularnością cieszą się takie rozwiązania jak np. przesuwane drzwi w szafie czy lekka konstrukcja krzeseł, dzięki czemu łatwo je przenosić z jednego miejsca do drugiego. Ważną rolę odgrywa samo oświetlenie, stąd tak duża ilość lamp w nowoczesnych wnętrzach. Proste w formie meble i dodatki są łatwe do czyszczenia i utrzymania w czystości. Chodzi także o to, aby oszczędne w formie meble czy elementy aranżacyjne cechowały się najwyższą jakością i solidnością.

Barokowe wnętrza, pełne zdobień, ciężkich mebli i licznych dekoracji należą już do przeszłości. Choć robią one wrażenie, są niepraktyczne i często przytłaczają w codziennym życiu. Stąd tak silna potrzeba prostoty i minimalizmu. Nie oznacza to jednak nudy. Poszczególne style i trendy można ze sobą łączyć. Ważne jest jednak to, aby zachować w tym harmonię i równowagę. Wystrój wnętrza powinien zależeć nie tylko od bieżących trendów, ale również indywidualnych potrzeb. Należy zadbać także o to, aby aranżacja wnętrz pasowała do gustu domowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ