Wybór nowych drzwi do domu

0
1338
drzwi do domu

Podczas budowy lub remontu domu, czy też mieszkania jedną z kluczowych kwestii jest dobór odpowiednich drzwi. W każdym lokalu jest ich co najmniej kilka. Różnią się wyglądem i zastosowaniem. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Na zewnątrz i do wewnątrz

Budując lub remontując dom, baczną uwagę zwracamy na wybór drzwi zewnętrznych. To zrozumiałe, stanowią one podstawowe zabezpieczenie naszej prywatności oraz barierę ograniczającą dostęp nieproszonych gości. Odpowiednia jakość potwierdzona oficjalnymi atestami jest również wymagana przez firmy ubezpieczeniowe i stanowi jeden z najważniejszych warunków określonych w polisie. W tym miejscu warto zauważyć, że właściwy certyfikat powinien obejmować wszystkie elementy wyposażenia drzwi, a więc także zamek, wkładkę, czy ewentualne przeszklenia. Dopilnowanie formalności może wydawać się kłopotliwe, jest jednak konieczne, jeśli chcemy uniknąć kłopotów i niepotrzebnych przepychanek podczas realizacji zgłoszenia ubezpieczeniowego.

Drzwi wewnętrzne przeznaczone do standardowego użytkowania nie podlegają już tak ścisłym obostrzeniom. Tu główną rolę odgrywa estetyka i dopasowanie do aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Z racji swojej wielkości stanowią ważny i dobrze zauważalny element przestrzeni, konieczna więc będzie staranna analiza wymogów. Drzwi powinny harmonizować z pozostałymi elementami wyposażenia, co pozwoli na uniknięcie wrażenia chaosu. Szeroka oferta rynkowa sprawia, że w zależności od potrzeb możemy wizualnie wkomponować je w otoczenie, tak by stały się niemal niezauważalne, lub też skorzystać z kontrastowych zestawień faktur i kolorów. W tym wypadku drzwi staną się istotnym elementem dekoracyjnym, który umiejętnie zastosowany podkreśli styl i charakter pomieszczeń.

Drzwi do zadań specjalnych

Część pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach wymaga zastosowania rozwiązań specjalnych. Jednym z nich jest łazienka, która ze względu na swą specyfikę powinna zapewnić domownikom poczucie intymności. Pamiętajmy o tym wybierając modele wyposażone w przeszklenia. Producenci wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, oferując modele wyposażone w szkło mleczne lub barwione. Tu również warto zachować konsekwencję wzorniczą i zadbać o to, by wejście do łazienki współgrało ze stylem urządzenia pozostałych pomieszczeń. Ważnym aspektem jest zachowanie właściwej cyrkulacji powietrza, dlatego drzwi łazienkowe powinny być wyposażone w odpowiednio przygotowane otwory wentylacyjne.

Specyficzną i bardzo istotną grupę produktów stanowią drzwi techniczne. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane są specjalne formy zabezpieczenia, a więc na przykład w kotłowniach, piwnicach i garażach. Trwała konstrukcja takich drzwi opiera się o wykorzystanie wytrzymałych materiałów. Zastosowanie znajduje tu przede wszystkim drewno oraz stal zabezpieczona w procesie cynkowania. Walory użytkowe idą w parze z estetycznymi, możemy więc wybrać kolor i wykończenia zgodne z indywidualnymi preferencjami. Planując zakup drzwi technicznych warto skonsultować się z fachowcami z firmy 4iQ – ich wiedza i doświadczenie ułatwi dobór właściwego modelu, co zagwarantuje nie tylko bezproblemową eksploatację, ale też pozwoli zoptymalizować koszty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ