Uszaki – fotele bardziej niż wygodne. Kilka porad w sprawie zakupu uszaka

0
779
Uszaki - fotele

Uszaki wracają do łask. Jeszcze niedawno uważano je za typowych przedstawicieli stylu retro, które będą budzić zainteresowanie wyłącznie kolekcjonerów antyków. Obecnie zauważamy natomiast wzrastającą popularność i zainteresowanie fotelami wykonanymi właśnie w stylu uszaków. Wbrew pozorom, pojawiają się nie tylko modele imitujące klasyczne, „uszakowe” fasony, ale również zgoła nowoczesne i nietypowe połączenia – na przykład uszaki na kółkach, uszaki obrotowe. Poniżej wgryzamy się w tematykę uszaków oraz podpowiadamy – jakie modele tych foteli znajdziesz w sklepach, na jakie parametry i cechy warto zwrócić uwagę w czasie zakupów oraz po czym poznasz uszaka dobrej jakości. 

Fotel uszak – od fasonów klasycznych po modele nowoczesne 

Nie tylko fani klasycznych fasonów mogą być zainteresowani zakupem uszaka. Również osoby stawiające na zakup fotela wygodnego, w którym będą mogli spędzić przyjemne popołudnia lub długi zimowy wieczór, interesują się właśnie uszakami. Ich rosnąca popularność sprawia, że producenci eksplorują zarówno klasyczne wzory i fasony, jak i poszukują rozwiązań nowoczesnych – łączących uszaki z innymi formami siedzisk. 

Klasyczne uszaki odznaczają się dość charakterystyczną konstrukcją, na którą składają się: wysokie oparcie, długie podłokietniki oraz lekko pochylony do przodu zagłówek. Ponadto, typowy uszak może posiadać ćwieki, guziki lub kryształki, zamontowane na wysokości oparcia. Klasyczny uszak powinien być także wyposażony w ozdobną poduszkę, wykonaną z tego samego materiału co obicie fotela. Wiele modeli uszaków jest też dostępnych w wersji z podnóżkiem, który dodatkowo zwiększa komfort użytkowania tego fotela. 

Dodatkowo uszaki są ustawiane zazwyczaj na drewnianych nóżkach. Rozwiązanie to jest stosowane do dziś w wielu modelach uszaków, ponieważ dodaje im elegancji i szyku. Długość nóżek może być stopniowalna i zależy od preferencji osoby siedzącej. Warto wybierać uszaki, których nóżki – jak i pozostała część stelażu – została wykonana z drewna litego. Masz wówczas pewność, że mebel będzie wysoce odporny na różne szkodliwe oddziaływania, które mogłyby doprowadzić z czasem do jego odkształcenia. 

Uszaki do salonu, pracowni, gabinetu i biurka 

Ponieważ uszaki cieszą się popularnością wśród różnych grup odbiorców, ich oferta jest bardzo zróżnicowana. Oprócz klasycznych uszaków na drewnianym stelażu, znajdziesz także rozwiązania łączące cechy uszaka oraz fotela biurowego. Modele takie to między innymi uszaki na kółkach, które można swobodnie przesuwać, a także uszaki obrotowe. Obie grupy uszaków sprawdzą się świetnie w trakcie różnego typu pracy biurowej. Korzystają z nich zarówno pracownicy umysłowi, kierownicy, urzędnicy, szefowie, jak i inne grupy zawodowe.

Kupno fotela uszak przez internet to oczywiście dobry pomysł. W ofercie MEBLE MWM znajdziesz różne wersje uszaków, dedykowane dla klientów stawiających na wygodę siedzenia oraz na wygodę pracy biurowej. Dostępne uszaki można nabyć w różnych wersjach kolorystycznych, wybierając także rodzaj tkaniny zastosowanej do ich obicia, a także obecność dodatków – poduszek, podnóżków i innych istotnych elementów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ