Jak wybrać deszczownicę?

0
1024
Deszczownica

Deszczownica to ciekawy gadżet łazienkowy, który znacznie podnosi komfort korzystania z prysznica. Na rynku znajdziemy deszczownice różniące się od siebie kształtem, materiałem wykonania i innymi ważnymi parametrami. Który model wybrać?

Deszczownica – praktyczny gadżet czy zbędny wydatek?

Deszczownica to rodzaj baterii prysznicowej, stanowiący ciekawą alternatywę dla klasycznej słuchawki. Instaluje się ją w kabinie – w ścianie lub na suficie. Deszczownica zapewnia szeroki strumień wody, a dzięki temu znacznie zwiększa komfort korzystania z prysznica. Podczas używania deszczownicy nie trzeba „manewrować” strumieniem wody, poruszając słuchawką. Woda równomiernie oblewa całe ciało, zapewniając przyjemne ciepło. 

Niektóre modele deszczownic umożliwiają dopasowanie natężenia wody do własnych preferencji, poprzez regulację strumienia od delikatnego do silnego, co jeszcze bardziej zwiększa komfort kąpieli.

Rodzaje deszczownic

Na rynku znajdziemy różne modele deszczownic. Ze względu na montaż podzielimy je na:

  • podtynkowe – montowane na niewielkim stelażu ukrytym w ścianie, w kabinie widoczny jest jedynie panel, co sprawia, że deszczownica wygląda estetycznie i nie zajmuje dużo miejsca,
  • natynkowe – klasyczne modele, w których wszystkie elementy montuje się na wierzchu, deszczownica natynkowa zajmuje sporo miejsca, plusem jest łatwy montaż,
  • sufitowe – montowane na specjalnym uchwycie sufitowym przytwierdzonym do sufitu lub podsufitki, 
  • prysznicowe – montowane w obrębie panelu prysznicowego lub bezpośrednio w uchwycie prysznicowym zamiast słuchawki.

Deszczownice mogą być wyposażone w różne głowice. Producenci oferują nam modele okrągłe, kwadratowe, prostokątne i o nieregularnych kształtach, o średnicy 20-30 cm. Deszczownice mogą różnić się również liczbą i wielkością otworów.

Jaką deszczownicę wybrać?

Porządna deszczownica powinna być wykonana z dobrej jakości stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest odporna na uszkodzenia, prezentuje się bardzo estetycznie i długo zachowuje swój idealny stan. Warto postawić na model wyposażony w głowicę z silikonowymi tulejkami, z których łatwiej usunąć kamień.

W kwestii dodatkowych funkcji bardzo przydatny jest termostat. Termostat nie tylko zwiększa komfort mycia, ale także ogranicza ryzyko poparzenia.

Nie bez znaczenia jest również design deszczownicy. Osprzęt powinien stylem i kolorem pasować do kabiny prysznicowej oraz do pozostałej armatury łazienkowej. Dzięki temu wystrój będzie spójny i estetyczny.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup deszczownicy pochodzącej od cenionego producenta. Renomowana marka gwarancją jakości!

W sklepie internetowym TanieZlewozmywaki.pl dostępny jest szeroki wybór deszczownic wyprodukowanych przez znane firmy – takie jak Stellman czy Luccio. W asortymencie znaleźć można modele podtynkowe, natynkowe i sufitowe, chromowane, złote i czarne, ze stałą i ruchomą wylewką itp. Deszczownice od TanieZlewozmywaki.pl nie tylko są nieprzeciętnie wytrzymałe, ale także wyróżniają się estetycznym, atrakcyjnym wyglądem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ