Trawa Barenbrug – czyli jak kupić nasiona na trawnik wysokiej jakości?

0
2503
Trawa Barenbrug – czyli jak kupić nasiona na trawnik wysokiej jakości

Siew jest pracą, którą możesz wykonać nawet w jeden weekend, jeśli masz trawnik średniej wielkości.

Mieszanki nasion – jak i jakie wybrać?

Wysokiej jakości mieszanki nasion zawierają różne gatunki i odmiany traw trawiastych, które lepiej dostosują się do warunków trawnika. Nie próbuj oszczędzać pieniędzy, kupując nasiona traw jednego rodzaju, bowiem koniec końców może to zakończyć się skutkiem odwrotnym od pożądanego. Poszukaj najdroższych nasion na półce, gdyż zwykle takie są najlepszej jakości. Idealnym przykładem dobrych jakościowo nasion jest trawa barenbrug – tym sprawdzony już przez wielu właścicieli naprawdę pięknych trawników.

Najlepiej postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby kupić nasiona traw, które będą najlepiej dopasowane do Twoich oczekiwań i potrzeb Twojej gleby.

Przede wszystkim, zwróć uwagę na etykietę. Im mniejsza ilość nasion chwastów, nasion i substancji obojętnych, tym lepiej. Później, skonsultuj się z lokalnym przedstawicielem powiatu lub uniwersytetu, aby uzyskać listę zalecanych odmian nasion trawników dla Twojej okolicy. Możesz także sprawdzić strony internetowe uniwersytetów, aby uzyskać porady dotyczące zakupu wysokiej jakości nasion trawy w tej okolicy.

Masz nasiona? Jak uzyskać i utrzymać bujny trawnik?

Zacznij od zadbania o produkty niezbędne w pielęgnacji trawnika. Zostaw torby z produktami trawnikowymi otwarte w dużych plastikowych torebkach z możliwością wielokrotnego zamykania. Dzięki temu, produkty będą wolne od grudek lub szkodników, gdy będą potrzebne.

Zanim zaczniesz kosić swój ładny trawnik, ustaw ostrze na odpowiedniej wysokości, aby kontrolować chwasty. Kosisz zbyt krótko? To trawę osłabia. Dłuższa trawa barenbrug:

  • rośnie silniejsza i grubsza
  • wypiera chwasty

Nasiona chwastów nie będą kiełkować, jeśli nie będą mieć wystarczająco dużo światła. Chwasty rosnące w bujnej trawie mają trudniej, bowiem są zmuszone do konkurowania z otaczającą trawą.

Co więcej warto pamiętać, że każdy rodzaj trawy ma idealną wysokość koszenia, aby zachować jej zdrowie i grubość. Jeśli nie masz pewności co do rodzaju trawy, weź próbkę do lokalnego sklepu ogrodniczego lub wpisz hasło„identyfikuj trawę” w wyszukiwarce online, aby uzyskać pomoc. Chociaż większość trawników zawiera mieszankę różnych rodzajów traw, powinny one mieć podobne idealne wysokości koszenia.

Nie zapomnij też o jeszcze jednym ważnym aspekcie, jakim jest PH gleby (poziom kwasowości). To jest bardzo ważne, a sam fakt, że gleba wygląda na użyźnioną i czarną, nie oznacza, że jest odpowiednia dla trawy. Pobierz próbki na podwórku i poddaj je testom. Jeśli pH jest zbyt niskie (kwaśne) lub zbyt wysokie (alkaliczne), trawa barenbrug nie jest zadowolona, że tam jest. Ale możesz rozwiązać problem, dodając wapno, aby podnieść pH lub żelazo, aby go obniżyć. Większość traw preferuje pH od 6,0 do 7,2.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ