Karnisze na zasłony – niezawodne rozwiązanie dla twojego salonu

0
2021
Karnisze na zasłony

Wiele osób urządzających po raz pierwszy swój salon staje przed problemem, jakim jest wybór osłony na okna. Choć może się wydawać, że jest to sprawa dość łatwa, w rzeczywistości nastręcza ona wielu dylematów. Osłona na okno powinna bowiem pełnić dwie główne funkcje – podnosić wartość estetyczną wyglądu pomieszczenia oraz stanowić skuteczną osłonę przed słońcem oraz wścibskimi spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów. Z tych powodów wiele osób decyduje się na wybór tradycyjnych karniszy, przeznaczonych do wieszania zasłon i firan.

Dostępne karnisze do salonu

Karnisze to tradycyjnie stosowane rozwiązanie, cieszące się niesłabnącą popularnością. Na instalację karniszy decydują się zarówno osoby, które pragną urządzić swój salon w elegancki sposób, jak i ci, którzy preferują modne, nowoczesne stylizacje. Materiały przeznaczone do wieszania na karniszach dostępne są w wielu najrozmaitszych barwach lub pokryte są estetycznymi wzorami oraz precyzyjnie wykonanymi deseniami.

Dostępne karnisze możemy podzielić przede wszystkim na dwie główne grupy – są to karnisze przeznaczone do instalacji na ścianie lub na suficie. W pierwszym przypadku, karnisz montowany jest bezpośrednio nad oknem – zazwyczaj kilka lub kilkanaście centymetrów ponad jego górną ramą. Karnisze ścienne mają najczęściej postać długiego drążka, na którym znajdują się zaczepy pozwalające na przypięcie wybranej przez nas tkaniny.

Karnisze sufitowe dają większe możliwości aranżacyjne, ponieważ występują często w wersji podwójnej. Oznacza to, że tworzą go dwa drążki lub dwie prowadnice, na których możemy powiesić zarówno zasłony, jak i firany. Znacząco poszerza to możliwości aranżacji okna oraz zwiększa możliwość regulacji poziomu nasłonecznienia w danym pomieszczeniu.

Materiał wykonania karniszy

Dostępne karnisze różnią się materiałem wykorzystanym do ich stworzenia, lub którym zostały pokryte. Często spotykamy karnisze drewniane, metalowe, jak również wykonane z tworzyw sztucznych lub mieszanki materiałów. Szczególną popularnością cieszą się karnisze drewniane, które dodają naszym wnętrzom elegancji i szyku. Takie karnisze pokrywane są specjalnym lakierem, zwiększającym poziom połysku drewna. Wyjątkowo dobrze prezentują się w salonach z oknami balkonowymi, których ramy również zostały wykonane z drewna.

Karnisze metalowe są równie chętnie stosowane. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym, industrialnym, a także w salonach pełnych barw. Wśród materiałów stosowanych do produkcji karniszy metalowych znajdują się cynk, mosiądz, aluminium czy stal nierdzewna. Ich zaletą, na tle tradycyjnych karniszy drewnianych, jest większa odporność na urazy mechaniczne, w tym także na ścieranie powstające na skutek częstego przesuwania tkanin.

Osobom ceniącym praktyczne rozwiązania, polecamy karnisze wykonane z materiałów sztucznych. Są one wyjątkowo łatwe w czyszczeniu oraz odporne na uszkodzenia. Dodatkowo wiele karniszy wykonanych z tworzyw sztucznych jest dostępnych w zestawie ze specjalnymi osłonami, które maskują materiał ich wykonania. Dzięki temu mogą prezentować się równie szykownie co karnisze wykonane z drewna, a tym samym dodać twojemu salonowi stylu i uroku.

Osobom planującym aranżację okna salonowego za pomocą karniszy i tkanin, polecamy zapoznać się z rozbudowaną ofertą sklepu internetowego Karnix, dostępna na stronie: https://www.karnix.pl/. Wśród oferowanych karniszy znajduje się ponad 3000 różnych produktów, różniących się materiałem wykonania, sposobem wykończenia, kolorem, mechanizmem działanie oraz innymi cechami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ