Skoczki i piłki do skakania dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

0
3526
czy warto kupić dziecku piłkę do skakania?

Wielu rodziców szuka zabawek, które zainteresują dziecko na dłuższą chwilę. Podczas poszukiwań warto zainteresować się takimi, które zaangażują również dzieci fizycznie. Takie są właśnie skoczki i piłki do skakania. Czym kierować się podczas wyboru?

Rodzaje skoczków

Skoczki są to urządzenia, które na pierwszy rzut oka przypominają huśtawkę. Skoczki możemy zamontować na kilka sposobów. Możemy wybrać smoczek, który jest montowany do ściany, smoczek montowany do podłogi, lub smoczek, który opiera się na stojących konstrukcjach.

Dostępne są również skoczki, które można przymocować do framugi drzwi, wtedy taki skoczek imituję huśtawkę. Dziecko wkładane jest do takiego skoczka od góry. Pod nóżkami maluch ma niewielką trampolinę, która umożliwia mu odbijanie się i skakanie.

Skoczki podłogowe mają gumową konstrukcję, dzięki czemu dziecko beztrosko może skakać i odbijać się. Takie urządzenie jest świetne do ćwiczenia mięśni i równowagi dziecka.

Skoczki przymocowane do sufitu lub framugi, przeznaczone są bardziej do bujania malucha, niż skakania. Taki skoczek ogrywa rolę mini-huśtawki.

Skoczki i piłki do skakania dla dzieci

Piłka do skakania

Piłka do skakania gwarantuję maluchom, dużo frajdy i porządną porcję ruchu, zwłaszcza jeżeli za oknem jest brzydka pogoda. Wtedy można w domowym zaciszu wyładować nadmiar energii na piłce do skakania.

Piłki do skakania dedykowane są dzieciom w wieku od 4-5 lat. Wtedy takie szkraby potrafią już zapanować nad własnym ciałem. Skakanie na piłce świetnie rozwija koordynację ruchową dziecka wzmacnia mięśnie.

Najlepszym wyborem jest piłka do skakania, która posiada uchwyt. Dzięki niemu dziecko może czuć się bezpieczniej podczas skoków, uchwyt zwiększa stabilność. Na rynku spotykane są również piłki z rogami, których zadanie jest takie samo.

Z piłki do skakania dziecko może skorzystać podczas samodzielnej zabawy, jak i podczas zabawy w grupie, z rówieśnikami. Jest to świetny sposób na urozmaicenie wolnego popołudnia.

Przeczytaj też: http://sdcenter.pl/obrecze-i-tablice-koszykarskie-ktore-beda-najlepsze/

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ