Jakie kryteria powinny spełniać szafy metalowe do biura?

0
1626

Solidne szafy metalowe to nieodzowny element wyposażenia każdego biura. Służą do przechowywania dokumentów, danych osobowych, a często także poufnych raportów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Rzecz w tym, ze tego typu meble muszą spełniać szereg wymogów regulowanych prawnie. Sprawdźmy, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, aby zakupić szafy metalowe dostosowane do potrzeb biura.

Priorytetem jest bezpieczeństwo pracowników

Szafy metalowe muszą spełniać szereg wymogów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. W końcu mamy do czynienia z bardzo ciężkimi meblami, które w przypadku nieszczęśliwego wypadku stanowią duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pracowników. W związku z tym, szafy metalowe powinny być wyposażone w specjalne systemy zabezpieczeń. Dobrym przykładem są chociażby nowoczesne prowadnice w szufladach, które zapobiegają jednoczesnemu otworzeniu się kilku szuflad w tym samym momencie. Dodajmy do tego specjalne podkładki antypoślizgowe. W ten sposób szafy są bardziej stabilne i lepiej dostosowane pod kątem bezpieczeństwa użytkowego.

RODO czyli jak przechowywać dane osobowe

Ustawa o ochronie danych osobowych wprowadziła spory zamęt w życiu przedsiębiorców, którzy przechowywali dane swoich klientów. Regularne prawne jasno i klarownie opisują wymagania związane z przechowywaniem takich informacji, zarówno na nośnikach cyfrowych, jak również w formie materialnej. Renomowani producenci mogą pochwalić się produkcją szaf metalowych dostosowanych do wszystkich wymogów RODO. Dzięki temu, przedsiębiorca w razie kontroli nie musi obawiać się kar finansowych z tytułu niedopatrzeń.

Bezpieczeństwo poufnych dokumentów firmowych

Obowiązujące przepisy regulują także kwestie przechowywania poufnych oraz tajnych dokumentów firmowych. Szafy metalowe posiadają przypisany certyfikat, który określa, jakie dokumenty mogą być przechowywane w danym meblu. To kolejne ważne udogodnienie dla przedsiębiorców. Największymi obostrzeniami są objęte szafy na broń, sejfy, a także kasy pancerne. Wystarczy jednak wybrać rzetelny sklep, aby dowiedzieć się wszystkiego, na temat zastosowania danych mebli.

sprawdzone szafy metalowe

W jaki sposób możemy pozyskać sprawdzone szafy metalowe?

Bezpieczeństwo i funkcjonalność to wciąż nie wszystkie kryteria, na które zwracają uwagę klienci. Liczy się również estetyczny wygląd wybranych szaf, dzięki czemu, można je łatwo wkomponować w przestrzeń biurową. Producenci proponują meble w standardowych odcieniach bieli lub szarości, jednak na życzenie klienta, fronty oraz boczne ściany mogą zostać pomalowane zgodnie z wybranym kolorem dostępnym w palecie RAL.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych szaf metalowych do swojego biura, dobrym pomysłem są zakupy przez Internet. W ten sposób możesz liczyć na większy wybór, a także korzystniejsze ceny. Meble spełniające wszystkie powyższe kryteria znajdziesz tutaj: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/. To renomowany dostawca szaf metalowych od najlepszych producentów. Bez trudu możesz sprawdzić konkretne zastosowanie wszystkich, interesujących Cię mebli.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ