Rolety wolnowiszące – zalety

0
4005

Rolety wolnowiszące to popularny sposób na zasłonięcie okien. Montuje się je często poza wnęką okienną, dzięki czemu tworzą spójną całość z wystrojem wnętrza. Oprócz zasłaniania okien, można je wykorzystać do ukrycia większych powierzchni (np. wnęki czy regału), gdyż rolety wolnowiszące mogą być montowane do sufitu. Elegancki efekt, jaki można uzyskać dzięki roletom wolnowiszącym, to nie jedyna ich zaleta. Bardzo łatwo można je zdemontować i wyczyścić, a mnogość wzorów sprawia, że każdy wybierze coś dla siebie.

Czym są rolety wolno wiszące?

Rolety wolnowiszące to jeden z najpopularniejszych sposób na zaciemnienie wnętrza. Montowane są zarówno we wnęce okiennej, jak i poza nią – do ściany oraz do sufitu. Oprócz standardowych wymiarów, można zdecydować się na wielkogabarytowe rolety wolnowiszące, które doskonale zasłonią nie tylko okna, ale całą ścianę. To jedno z tańszych rozwiązań na rynku, które nie tylko jest proste w montażu i demontażu, ale także nie wymaga
serwisowania, nawet po wielu latach eksploatacji. Zaletą rolet wolnowiszących jest także łatwość w utrzymaniu w czystości – poszczególne elementy można zdejmować i czyścić, dzięki czemu mogą długo służyć w idealnym stanie.

Do jakich wnętrz pasują rolety wolno wiszące?

Rolety wolnowiszące idealnie sprawdzają się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i tych bardziej nowoczesnych. Wybór materiałów, z których mogą być zrobione, jest na tyle duży, że bez trudu można dobrać wzór i kolor, który będzie pasował do wystroju pomieszczenia. Decyzja o montażu rolet wolno wiszących sprawdzi się szczególnie, gdy okno (lub przestrzeń, którą chce się zasłonić) ma nieregularne wymiary.

Rolety wolno wiszące – zastosowania

Oprócz oczywistej funkcji zaciemniania wnętrza, rolety wolno wiszące można wykorzystać także w aranżacji samego pomieszczenia. Są montowane także do sufitu, więc bez trudu ukryją wnękę w pomieszczeniu, czy regał z prywatnymi rzeczami. Ciekawym zastosowaniem rolety wolnowiszącej jest zamontowanie jej przy ścianie i wykorzystanie jako ekranu projekcyjnego. Gładka powierzchnia i jasny kolor sprawią, że wyświetlane na niej prezentacje czy nawet filmy będą miały o wiele lepszą jakość niż na kolorowej ścianie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ