Oryginalne meble dla dzieci – wykonaj je samodzielnie!

0
5132

Potrzeby dzieci zmieniają się wyjątkowo szybko, dlatego rodzice w ciągu kilku pierwszych lat życia pociechy nawet kilkukrotnie zmieniają meble w dziecięcym pokoju. Wiąże się to z niemałymi wydatkami, dlatego rodzice szukają sposobów na oszczędności. Jednym z nich jest samodzielne wykonanie mebli dla najmłodszych członków rodziny.

Meble dla dzieci – ze sklepu czy wykonane samodzielnie?

W sklepach można znaleźć szeroki wybór mebli dla dzieci w różnym wieku, jednak są to meble o standardowych wymiarach i kolorystyce. Meble do niewielkich, mało ustawnych i nietypowych pokoików można zamówić wyłącznie w zakładzie stolarskim. Często jest to kosztowne, dlatego rodzice decydują się wykonać samodzielne łózko, szafę, komodę lub biurko dla pociechy.

Samodzielnie wykonane meble dziecięce są dostosowane do indywidualnych preferencji i potrzeb dziecka. Jeżeli kilkulatek uwielbia straż pożarną, rama jego łóżka może przypominać wóz pożarniczy, natomiast mała księżniczka może zasypiać na materacu ukrytym w bajkowym zamku. Jeśli rodzice mają mniejsze zdolności do majsterkowania, lecz posiadają podstawowe elektrosprzęty i narzędzia, poradzą sobie z wykonaniem prostej ramy do łóżka, a także szafy ubraniowej, biurka, stoliczka do rymowania i komody. Co ważne, samodzielnie zmontowane meble będą o wiele tańsze niż gotowe produkty. Koszt wykonania własnoręcznie łóżka lub komody to wyłącznie koszt zakupu niezbędnych płyt meblowych i akcesoriów. Ponadto rodzice będą mieć pewność, że wyposażenie pokoju dziecięcego jest oryginalne i niepowtarzalne.

Jak przygotować się do samodzielnego montażu mebli dziecięcych?

Pierwszym krokiem do wykonania samodzielnie mebli dla dzieci jest przygotowanie projektów. Można stworzyć je na zwykłej kartce papieru za pomocą ołówka lub w programie komputerowym dla majsterkowiczów. Następną czynnością jest zakup płyt meblowych lub drewna. Jeżeli wybiera się lite drewno, powinno się dodatkowo wybrać lakier zabezpieczający bezbarwny lub w ulubionym kolorze dziecka. Ważne są również akcesoria meblowe. Hurtownia jest miejscem, w którym dostępne są uchwyty, nóżki meblowe, a także zawiasy GTV. Dzięki tym ostatnim, możliwe jest wykonanie szuflad z systemem cichego zamykania i prowadnicami wytrzymującymi duże obciążenia. Po zakupieniu niezbędnych elementów i płyt meblowych lub drewna, można przystąpić do skręcania mebli według przygotowanego wcześniej rysunku technicznego. Wszystkie elementy powinny być dokładnie przycięte w razie potrzeby, a krawędzie płyt – zabezpieczone za pomocą okleiny w odpowiednim kolorze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ