Jak zaprojektować kuchnie, aby wydawała się większa?

0
2385

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na mieszkanie z dużą kuchnią. Czasami po prostu musimy zadowolić się tą mniejszą, która jednak wcale nie musi być mniej funkcjonalna i stylowa. Wszystko zależy od tego, jak ją zaprojektujemy. O czym pamiętać?

Aktualnie coraz częściej buduje się mieszkania i domy z aneksami kuchennymi. Chociaż nie podobają się każdemu, to jednak powodują, że wnętrza wyglądają na bardziej przestronne. Kuchnia, która jest otwarta, nie sprawia klaustrofobicznego wrażenia i daje nam również różnorodne możliwości aranżacyjne. Oczywiście, gdy mamy kuchnię zamkniętą, wcale nie musimy godzić się z tym, że będzie ona wyglądała nieatrakcyjnie. Istnieje szereg trików, które mogą sprawić, że wnętrza będą wydawały się na bardziej przestronne niż są obecnie.

1. Odpowiednia kolorystyka

To podstawa, ponieważ już dzięki samym kolorom możemy sprawić, że kuchnia będzie wyglądać na większą. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na biel – to ona najlepiej powiększa optycznie i sprawi, że nawet mała kuchnia będzie wyglądać świetnie. Biel wybierzmy na ściany oraz na meble, ale nie oznacza to, że całe wnętrze musi być białe. Wykorzystajmy ten kolor jako tło, na którym możemy umieścić inne akcenty kolorystyczne.

2. Szklane nawierzchnie powiększają przestrzeń

Efekt powiększenia wnętrza uzyskamy też wtedy, gdy zdecydujemy się na meble o lustrzanym połysku, czyli wykończone foliami na tak zwany wysoki połysk. Pamiętajmy jednak o tym, że łatwiej się palcują, więc jeżeli zależy nam na praktycznych rozwiązaniach, po prostu postawmy na standardowy mat czy lekki połysk. Zamiast tego możemy wybrać inne lustrzane detale, na przykład wykończyć szkłem przestrzeń nad blatem.

3. Praktyczne rozwiązania

Mała kuchnia nie powinna być zagracona, ponieważ wtedy wydaje się mniejsza. Zadbajmy więc o odpowiednie przechowywanie. W sklepie internetowym leifheitsklep.pl zakupimy pełną gamę pomocnych artykułów – naścienne podajniki do ręczników, wieszaki na akcesoria kuchenne czy też pojemniki do przechowywania, które są i praktyczne, i piękne. Sklep leifheitsklep.pl prowadzi również sprzedaż innych użytecznych produktów do domu – sprawdź teraz!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ