Jak rozpalić piec na ekogroszek – krok po kroku

0
431
jak rozpalić piec na ekogroszek

Każdy, kto inwestuje w ekologiczne piece oraz paliwa opałowe, powinien wiedzieć, jak rozpalić piec na ekogroszek. To dość proste zadanie, które możesz ograniczyć do kilku prostych kroków:

  1. Zadbaj o czystość wnętrza komory spalania.
  2. Uruchom tryb pracy ręcznej pieca.
  3. Uzupełnij komorę ekogroszkiem, na którym umieścisz rozpałkę, np. papier lub drobne drewno, które dobrze się pali.
  4. Podpal rozpałkę z bezpiecznej odległości.
  5. Zamknij drzwiczki i ustal przepływ powietrza tak, aby komora spalania mogła osiągnąć żądaną temperaturę.
  6. Po rozpaleniu pierwszej części ekogroszku możesz dołożyć kolejną partię lub uruchomić tryb automatyczny, np. z podajnikiem na ekogroszek.

Nawet jeśli dotąd nie wiedziałeś, jak rozpalić piec na ekogroszek, nie musisz się niczym martwić. Ten proces jest wyjątkowo prosty i w 100% bezpieczny, o ile zastosujesz się do kilku powyższych wskazówek. Co ciekawe, nowoczesne piece na ekogroszek umożliwiają też automatyczne rozpalanie, co ograniczy Twój udział do minimum, czyli uruchomienia pieca.

Ekogroszek najlepszej jakości – jaki powinien być?

Jeśli masz w swoim domu nowoczesny piec na ekologiczne paliwa opałowe, koniecznie zainwestuj też w ekogroszek najlepszej jakości. Chcesz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, kupując taki materiał opałowy? Najważniejsze parametry świadczące o wysokiej jakości ekogroszku, to:

  • odpowiednia granulacja od 5 do 25 mm,
  • wysoka wartość opałowa,
  • niska zawartość siarki i popiołu,
  • odpowiedni poziom wilgotności na poziomie nie większym niż 10%.

Tylko wtedy, kiedy kupisz ekogroszek najlepszej jakości, będziesz mieć pewność, że ogrzewanie nieruchomości ekologicznym piecem będzie wysoce wydajne i oszczędne. Na ekogroszku nie warto szukać zbędnych oszczędności. Nawet jeśli kupisz tańsze paliwo opałowe, ale o mniejszych zdolnościach opałowych, finalnie nie zaoszczędzisz ani złotówki, a nawet stracisz, gdyż na ogrzewanie zużyjesz więcej materiału opałowego. Podsumowując – lepiej zainwestuj w ekogroszek najlepszej jakości, a będziesz mieć pewność, że Twój piec działa z maksymalnym poziomem wydajności.

Nie wiesz, gdzie kupić ekogroszek najlepszej jakości? Wystarczy, że wybierzesz sprawdzonego i polecanego dostawcę ekogroszku, np. Opieko. Zyskasz gwarancję jakości, ekspresową realizację zamówienia, a także możliwość skorzystania z darmowej wysyłki. Teraz kiedy już wiesz, jak rozpalić piec na ekogroszek i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu, możesz rzetelnie przygotować się do sezonu grzewczego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ