Grafit – wyrafinowany kolor rolet, który ozdobi niejedno wnętrze domu

0
462
Grafit – wyrafinowany kolor rolet

Grafit jest jednym z kilku interesujących odcieni szarości. Z chęcią wykorzystujemy go w wielu naszych domach, choć zazwyczaj stanowi w nich kolor uzupełniający, a nie dominujący. Bez wątpienia pozwala na wykonanie wielu różnorodnych aranżacji, ponieważ odznacza się intrygującym odcieniem i uniwersalnością. Zobaczmy zatem, gdzie warto go wykorzystać.

Grafitowe rolety. Czy nie będą za ciemne do pokojów?

Grafit jest ciemnym odcieniem, bardzo zbliżonym do czarnego. Dla wielu osób wydaje się nawet zbyt ciemny i obawiają się, że tego rodzaju rolety nie sprawdzą się w pokojach. Kojarzą się im z ponurymi pomieszczeniami, które powodują depresyjny nastrój. Jeśli już są dopuszczane, to jedynie w sypialniach, w których naprawdę wymagana jest całkowita ciemność przez osoby cierpiące na problemy ze snem.

Jednak w praktyce grafitowe rolety mogą sprawdzić się też w innych pomieszczeniach. Co więcej, wcale nie będą zbyt ciemne albo ponure, zwłaszcza jeśli zamiast wersji kryjącej wybierzemy model dzień noc, jak zaprezentowany tutaj: https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/grafitowe-rolety-dzien-noc. Dzięki przeplatającym się paskom o dwóch różnych gęstościach tkanin, a także za sprawą wyjątkowego designu, pozwalają na dostosowywanie ilości wpadającego światła, a także prezentują się lekko i przejrzyście.

Grafitowe rolety do białych i antracytowych okien

Grafitowe rolety najlepiej pasują do okien, które nie mają drewnopodobnego wyglądu. Świetnie komponują się z białymi ramami, na tle których wyglądają wyraziście. W ten sposób idealnie odcinają się od koloru ścian i samej ramy okiennej, stanowiąc szczególny rodzaj ozdoby.

Z kolei w przypadku antracytowych okien, grafitowe rolety mogą stać się ich uzupełnieniem. Mają podobną tonację kolorystyczną i pozostają po tej samej stronie palety barw, dzięki czemu są harmonijnie połączone. W ten sposób sprawiają, że okno jest wyraziste i przyciąga uwagę, niezależnie od tego, czy zostało zasłonięte, czy odsłonięte.

Grafitowe rolety jako uzupełnienie szarych elementów dekoracyjnych

Kolor szary w różnych odcieniach stał się bardzo popularną barwą we współczesnych trendach wnętrzarskich. Chętnie sięgamy po niego w różnych zestawieniach, zarówno jako dodatek do jasnych, jak i ciemnych mebli, a czasem nawet jako kolor dominujący. Nie ma w tym niczego dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę, jak szlachetnym, wyrafinowanym i uniwersalnym jest kolorem.

Grafit jako bardzo ciemna szarość nie powinien być jednak stosowany w nadmiarze, ponieważ może spowodować silnie przytłaczające wrażenie. Warto jednak wykorzystać go w formie pojedynczych dodatków. Rolety dzień noc sprawdzają się w tym przypadku doskonale, ponieważ stanowią jeden, charakterystyczny punkt, który dodatkowo za sprawą słonecznego podświetlenia na pewno nie będzie zbyt ciemny. Idealnie dopasują się dzięki temu do różnych przestrzeni, w tym przede wszystkim do jasnych pomieszczeń z szarymi i grafitowymi elementami ozdobnymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ