Fronty kuchenne mają ważną rolę do odegrania

0
8666
fronty kuchenne

Kuchnia to serce domu, dlatego też należy ją odpowiednio zaaranżować. Wybierając meble, warto zwrócić uwagę szczególnie na fronty kuchenne. To elementy, które są jedną z najbardziej eksploatowanych powierzchni w tym pomieszczeniu, dlatego powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Aby można było cieszyć się frontami przez długie lata, należy o nie odpowiednio dbać. Ponadto elementy te produkowane są tak, aby z łatwością można było wpasować je do aranżacji kuchni. Dlatego też w sklepach dostępne są fronty kuchenne między innymi w stylu skandynawskim, prowansalskim lub nowoczesnym. Fronty kuchenne to najatrakcyjniejszy dla oka element mebli kuchennych, dlatego zadowolą one nawet najbardziej wymagających miłośników designu! Koniecznie więc przeczytaj ten artykuł.

Fronty kuchenne – rodzaje

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów frontów kuchennych. Zazwyczaj różnią się od siebie materiałem, z którego zostały zrobione.

  • Drewno – taki rodzaj frontów pozwoli stworzyć w kuchni przytulne, ponadczasowe wnętrze. Dostępne są modele produkowane z różnych gatunków drewna oraz barwione bejcą na wiele odcieni. Daje to dużą dowolność aranżacji. Dobrze prezentują się zarówno w rustykalnych, jak i skandynawskim wnętrzach.
  • Szkło – wyróżnia się fronty ze szkła mlecznego, przezroczystego, witrażowego lub przegrodzonego szprosami. Takie modele nadają kuchni lekkości. Dobrze prezentują się z oświetleniem wewnątrzszafkowym, które wydobędzie atrakcyjność frontów.
  • Stal nierdzewna – to lekkie modele, które dobrze prezentują się w nowoczesnych oraz industrialnych wnętrzach. Są lekkie i estetyczne. Można ocieplić je poprzez wprowadzenie do aranżacji drewnianego stołu lub jasnych kolorów.

fronty mebli kuchennych mają ważną rolę

Oryginalne fronty kuchenne

Jeśli chce się przełamać monotonię szafek kuchennych, warto zdecydować się na pomieszanie ze sobą dwóch modeli. Klasyczne drewniane fronty można połączyć z imitacją egzotycznego drzewa wenge. Taka aranżacja ożywi i ociepli wnętrze. Co więcej będzie oryginalnie się prezentować. Oprócz tego można również zastosować różne uchwyty. Na przykład do wszystkich frontów umocować pionowe rączki, a jedynie do szuflad poziome. Taki zabieg będzie rzucał się w oczy. Łatwo zaaranżować fronty kuchenne w zależności od potrzeb właściciela.

Nowoczesne fronty kuchenne

Kuchnia, czy to modernistyczna czy stylizowana na starą, może mieć zamontowany nowoczesny, funkcjonalny mechanizm, który ułatwi codzienną pracę. Hitem jest wbudowanie mechanicznego wspomagania otwierania frontów. Działają one jedynie na dotyk. Wystarczy lekko docisnąć front, a ten sam odskoczy. To niezwykle przydatne rozwiązanie, ponieważ w kuchni często robi się kilka rzeczy jednocześnie. Dlatego też czasem brakuje wolnej ręki, aby móc chwycić gałkę. Przy takim mechanizmie wystarczy dotknąć front kuchenny łokciem lub nadgarstkiem. Poza tym dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba montować uchwytów do szafek, ponieważ są one zbędne. Szczególnie sprawdzi się to w minimalistycznej aranżacji, w której króluje zasada „im mniej, tym lepiej”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ