Fit ball piłka do czego służy?

0
1390
fit ball
fot. pixabay.com

Piłki do treningów są znane już w szerokim gronie osób, które dbają o swoją kondycję fizyczną. Zwłaszcza znają je kobiety, które regularnie uczęszczają na zajęcia fitness. Jedną z popularnych piłek, którą mogą spotkać na sali treningowej, jest piłka szwajcarska fit ball. Sprawdź, do czego służy!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/fit-ball-pilka-szwajcarska/

Piłki treningowe

Piłkę znamy już od lat 60-tych XX wieku. Wówczas to włoski producent zabawek dla dzieci zaprezentował oraz oddał do użytku piłkę winylową o dużych rozmiarach, która pierwotnie miała służyć do zabawy. Jednakże jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie ujawniła angielska fizjoterapeutka, która używała jej do pracy z najmłodszymi w Szwajcarii. 20 lat później ta piłka stała się pożądanym akcesorium do ćwiczeń wśród amerykanów. I tak rozpoczęła się jej kariera w świecie fitness.

Z piłki szwajcarskiej korzysta się obecnie w rehabilitacji, terapii zajęciowej, rekreacji ruchowej oraz w treningu sportowym. Jest ona bardzo prosta w użyciu, a mogą z niej korzystać osoby w różnym wieku, nawet osoby starsze i charakteryzujące się różnym stanem zdrowia.

W zależności od założeń, trening z piłką może być nastawiony na korekcję wad postawy, a także wzmacnianie mięśni w tym również mięśni posturalnych, do rozciągania, rozwijanie sprawności oraz polepsza propriorecepcję.

Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia z piłką szwajcarską są wykonywane przy zachowaniu odpowiedniego tętna. Wówczas mogą również sprzyjać zrzuceniu zbędnych kilogramów. Podczas zajęć fitness można na piłce siedzieć, trzymać ją w rękach, a także wykonywać z nią określone układy choreograficzne.

Podczas ćwiczeń może również stanowić niestabilne podłoże, które angażuje do pracy mięśnie głębokie, które są wysoko cenione wśród specjalistów.

Piłki są obecnie bardzo łatwo dostępne i można je kupić wszędzie. Należy jednak wybrać model o dobrej jakości, gdyż ma ona system ABS, który w razie uszkodzenia lub pęknięcia nie pozwoli piłce wybuchnąć.

Przeczytaj też: http://www.decotrendy.pl/kawa-zbozowa-w-odchudzaniu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ