Drzwi wewnętrzne do mieszkania – na jaki model się zdecydować?

0
1943

Wybór drzwi wewnętrznych do mieszkania zależny jest od jego powierzchni, a także stylu w jakim planuje się je urządzić. Ważne by wybrać odpowiednią szerokość drzwi i sposób otwierania, by w jak najmniejszym stopniu wpływały na zmnniejsznie funkcjonalności mieszkania.

Różne rodzaje drzwi wewnętrznych, ciekawe rozwiązania montażowe

Do wyboru są rzecz jasna drzwi wewnętrzne wykonane z drewna, szkła lub tworzywa sztucznego. Jakie najlepiej wybrać? Odpowiedź jest nieoczywista, gdyż stawiając na klasykę i ponadczasowość z pewnością warto wybrać drewniane. Ciekawe modele można znaleźć na dubinski.com.pl Z kolei drzwi wewnętrzne wykonane ze szkła przestają być zarezerwowane do takich przestrzeni jak kuchnia czy łazienka, z powodzeniem można je wykorzystać także w pokoju. Zwłaszcza jeśli otwierane są do boku, czyli zamontowane w systemie przesuwnym. Ciekawym pomysłem jednak wymagającym zaplanowania na etapie projektowania mieszkania są drzwi wewnętrzne przesuwne chowane w ścianie. Pozwala to na maksymalną ergonomię przestrzeni użytkowej. Warto wybierać również drzwi o zwiększonej izolacji akustycznej, które zapewniają jeszcze większą prywatność w zaciszu własnego mieszkania

Designerskie drzwi do mieszkania

Szukając nieoczywistych rozwiązań można zdecydować się na designerskie drzwi, których próżno szukać w masowej produkcji. Drzwi wykonywane na zamówienie mogą spełniać dodatkowe funkcje. W wersji nowoczesnej mogą być to drzwi w drzwiach. Czyli pozwalające na korzystanie z nich domowników wszystkich pokoleń, a także zwierząt. Każdy moduł posiada osobną klamkę, a drzwi prezentują się interesująco. Można wykorzystać również drzwi na zawiasach z których można stworzyć stół do ping ponga lub popularne piłkarzyki, a po skończonej zabawie po prostu ustawić w standardowej pozycji. bardziej klasyczne modele mogą być drewniane i wyposażone w kasetony, a także szprosy. Takie drzwi wewnętrzne sprawdzają się do miejskich i wiejskich stylizowanych mieszkań. Można wybierać również wersje bardziej nowoczesne z systemem przesuwnym. Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy, drzwi powinny nam służyć wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ