Dodatki w stylu skandynawskim

0
3054
Dodatki w stylu skandynawskim

Mieszkania w stylu skandynawskim urządzane są w taki sposób, aby sprawiały wrażenie przestronnych, jasnych i nieskazitelnie czystych. Podstawowymi zasadami urządzania takich mieszkań jest zachowanie odpowiednich barw. Pomieszczenia są utrzymywane w kolorach bieli, szarości oraz odcieniach brązu. W przypadku takich wnętrz ważne jest również oświetlenie. Głównie stawia się tutaj na oświetlenie naturalne, a w przypadku sztucznego stawia się na minimalizm i prostotę. W każdym mieszkaniu, niezależnie od zastosowanego stylu urządzania pomieszczeń bardzo istotnym elementem są dodatki.

Dodatki w stylu skandynawskim powinny stanowić uzupełnienie całego wnętrza. Typowymi dla stylu skandynawskiego dodatkami są poduszki oraz narzuty na kanapę czy łóżko. Dodatki te powinny być wykonane z naturalnych tkanin, takich jak len, wełna czy też bawełna. Poduszki i narzuty stanowią element dekoracyjny, bardzo atrakcyjny dla ludzkiego oka. Sprawiają one, że w mieszkaniu tworzy się klimat, pełen rodzinnego ciepła. Dodatki te mogą być w ciemniejszych kolorach i stanowić kontrast dla całego wnętrza. Akcentują one najważniejsze miejsca w domowym zaciszu. Równie atrakcyjnymi dodatkami są także świeczniki, ramki ze zdjęciami lub wazony z ciętymi kwiatami. Ożywiają one całe wnętrze, dzięki kontrastowi, który tworzą. Wyglądają ładnie i cieszą oko. Dodatkami, które stanowią element dekoracyjny, a zarazem są funkcjonalne mogą być różnego rodzaju wiklinowe kosze oraz pudełka, w których możemy przechowywać różne drobiazgi. Również zegarki, głównie takie, które możemy postawić na szafce czy stoliku świetnie oddadzą skandynawski styl urządzania mieszkania. W kuchni świetnymi dodatkami okażą się kolorowe słoiczki czy kubeczki wiszące na ścianie lub stojące na odkrytej drewnianej półce. W łazience idealnie sprawdzą się organizery na kosmetyki czy też eleganckie wieszaczki na ręczniki.

Urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim warto pamiętać o dodatkach, gdyż tworzą one odpowiedni klimat, przełamując wnętrze urządzone w jasnych barwach.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ