Czym jest nawilżacz ewaporacyjny?

0
343

Problem ze zbyt małą wilgotnością powietrza dotyczy wielu właścicieli lokali użytkowych, a także mieszkań i domów. Urządzeń do nawilżania powietrza jest wiele, ale typem, który jest najczęściej polecany, okazuje się nawilżacz ewaporacyjny. Czasem ten typ nawilżacza nazywa się nawilżaczem dyfuzyjnym, a sama nazwa pochodzi o zasady działania urządzenia. Nawilżacze ewaporacyjne mają skomplikowaną nazwę, jednak nie stoi za nimi skomplikowana technologia. Są to urządzenia bazujące na naturalnym zjawisku parowania wody, czyli ewaporacji. Specjaliści często polecają ten typ nawilżacza, argumentując że jest to optymalne urządzenie do nawilżania powietrza w mieszkaniu, co wynika ze schematu działania.

Jak działa nawilżacz ewaporacyjny?

Nawilżacz ewaporacyjny ma bardzo prosty schemat działania. Zbudowany jest z wielu elementów, jednak kluczowy jest zbiornik na wodę, filtr i wiatrak. Ten ostatni odpowiedzialny jest za wymuszanie przepływu powietrza, co sprawia, że wilgotność filtra rośnie. Następnie wilgoć oddawana jest do pomieszczenia, naturalnie nawilżając powietrze. Taki sposób jest bardzo efektywny, a sposób działania nawilżacza ewaporacyjnego sprawia, że można go wykorzystać w mieszkaniu, domu, a nawet większym lokalu. Same nawilżacze ewaporacyjne są dość małe, a ich obsługa jest prosta i całkowicie intuicyjna. Produkty, takie jak te na https://www.stadler-form.pl/77-nawilzacze-powietrza sprawdzą się nawet podczas intensywnego użytkowania w pomieszczeniach z kiepską wentylacją, w których  powietrze jest bardzo suche. Nowoczesne nawilżacze można nawet sterować za pomocą smartfona. Jedynym obowiązkiem użytkownika jest regularne napełnianie zbiornika z wodą. Nawilżacz powietrza działa dość cicho, z poziom hałasu, który generuje, nie jest inwazyjny dla otoczenia. W większości modeli zbiornik ma pojemność kilku litrów i możliwość ustawienia różnych trybów pracy, więc obsługa jest bardzo łatwa.

Zalety nawilżacza ewaporacyjnego

Wiele modeli nawilżaczy ewaporacyjnych ma opcję automatycznego dostosowania intensywności pracy. To oznacza, że wystarczy włączyć urządzenie, a ono samo zadba o odpowiednią wilgotność otoczenia. Za największą zaletę nawilżaczy ewaporacyjnych specjaliści uznają to, że podczas pracy nie roznosi chorobotwórczych drobnoustrojów, a jedynie nawilża powietrze. Tego nie można powiedzieć o innych rodzajach nawilżaczy, więc niewątpliwie jest to największa zaleta tego typu urządzeń. Praca urządzenia nie przeszkadza nawet podczas spania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ