Urządzamy salon w skandynawskim stylu. Sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć

0
5196
salon w skandynawskim stylu

Od kilku dobrych sezonów wiele kobiet, które zabierają się po remoncie za urządzanie mieszkania na nowo, bardzo poważnie rozważa wybór stylu skandynawskiego. Stylistyka rodem z chłodnej Północy, wypełniona jasną kolorystyką i lekkimi meblami, jak ulał sprawdza się w niewielkich mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty, choć nie tylko. Zobacz, czego nie może zabraknąć w salonie urządzonym na skandynawską modłę.

Punkt pierwszy: wygodna sofa dla rodziny i gości

Podstawą salonu w skandynawskim klimacie jest wygodna sofa w jasnej kolorystyce. Wśród popularnych modeli znajduje się delikatna jasna szarość, ale też subtelna mięta, biel, rozbielony błękit czy pastelowy róż. Sofy skandynawskie najczęściej cechuje tapicerka w neutralnej kolorystyce, dopełniona nóżkami o prostej formie, wykonanymi z drewna w naturalnym odcieniu. Narożniki skandynawskie w lekkiej i bezpretensjonalnej stylistyce można kupić między innymi w sklepie internetowym najmeble.pl.

Punkt drugi: lekkie jasne meble o pełnej funkcjonalności

Białe komody wykonane z płyty MDF lub naturalnego drewna o lekkim wyglądzie to drugi charakterystyczny element salonu urządzonego na skandynawską modłę. W codziennym funkcjonowaniu pomagają nie tylko praktyczne komody z otwieranymi szufladami, ale także niewielkie stoliki kawowe i pomocnicze, które można szybko przenieść w odpowiednie miejsce, kiedy przyjdą goście. Styl skandynawski dopełniają również specyficzne dodatki, utrzymane w geometrycznej formie – wzorzyste poszewki na poduszkę, pastelowe wazony, tkane pledy i przytulne dywany. Generalnie trudno sobie wyobrazić styl skandynawski bez ciepła, jaki ze sobą wnosi do każdego wnętrza.

Punkt trzeci: wyważona kolorystyka

Te panie, które obawiają się, że nie potrafią dobrze łączyć ze sobą kolorów, nie powinny obawiać się stylu skandynawskiego. Opiera się on na jasnej palecie barw, która wprowadza do wnętrza równowagę, spokój i wyciszenie. Dlatego też do głównych barw charakterystycznych dla tej estetyki można zaliczyć biel, gołębią szarość, błękit i beż. Operując tymi barwami każda, nawet niezbyt wyczulona na kolory kobieta, świetnie poradzi sobie z urządzaniem swoich czterech kątów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ